הצבעה בכנסת (ארכיון)
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפסד לקואליציה: האופוזיציה הפילה הצעת חוק ממשלתית

ברקע ההישארות של בנט בממשלה, חוק המקרקעין הופל בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. בעקבות כך, הקואליציה משכה את כל החוקים מסדר היום במליאה. ח"כ חסון מהמחנה הציוני: "זה רק הפרומו. ממשלת 61 – תענוג לאופוזיציה"
עקיבא ווייס
19 בנובמבר 2018
19:21
עודכן ב 20:02

חריקות בקואליציית 61 חברי הכנסת: האופוזיציה הצליחה להפיל הערב (שני) הצעת חוק שקידמה הממשלה בקריאה שנייה ושלישית. המדובר בחוק המקרקעין אותו לא הצליחה להעביר הממשלה. בעד ההצעה הצביעו 42 חברי כנסת, בעוד 47 חכ"ים התנגדו והפילו את ההצעה. בעקבות כך, הקואליציה משכה את כל החוקים מסדר היום במליאה.

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה ח"כ יואל חסון הגיב בסיפוק רב לאירועים ואמר: ״ממשלת 61 זה תענוג לאופוזיציה. החוק שהפלנו לממשלה עכשיו הוא רק הפרומו״.


עוד קודם להצבעה טענו ראש הקואליציה כי לא ישתתפו בהצבעה כיוון שלטענתם באופוזיציה הפרו הסכמי קיזוז. מנגד באופוזיציה שמתעוררת כעת לחיים לאחר פרישת ישראל ביתנו מהממשלה אמרו: ״אין קיזוזים וגם לא יהיו קיזוזים, הקואליציה תצטרך לעבוד קשה, כי אנחנו נעשה הכל בשביל להפיל חוקים רעים. הם לא צריכים לאיים שהם לא יגיעו לאי אמון, האמון בממשלה הזאת מזמן כבר לא קיים״.