הבורסה ליהלומים ברמת גן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עובדת בחברה של לבייב התאבדה סמוך לבורסה ליהלומים ברמת גן

מנהלת חשבונות שעבדה תחת זבולון לבייב, בנו של הטייקון והחשוד המרכזי בהברחת יהלומים והלבנת הון בהיקף של 300 מיליון שקלים, קפצה למותה מבניין החברה. מ-LLD נמסר: "נסייע לחקר מותה, נשים קץ לרמיסת זכויות נחקרים". המשטרה: "הפרטים שמסרה החברה לוקים באי-דיוקים מהותיים"
רועי ינובסקי, עמית תומר ושלי טפיירו
20 בנובמבר 2018
18:34
עודכן ב 19:58

מנהלת חשבונות בחברה שבבעלות איש העסקים לב לבייב קפצה אל מותה היום (שלישי) סמוך לבניין הבורסה ליהלומים ברמת גן. היא עבדה תחת זבולון לבייב, בנו של לבייב וחשוד מרכזי בהברחת יהלומים והלבנת הון בהיקף של 300 מיליון שקלים, וקפצה למותה מבניין החברה. עובד הבורסה שהיה עד לאירוע שחזר: "שתיתי קפה כשלפתע ראיתי מולי את הזוועה. מדובר בבחורה צעירה וכולנו כאן פשוט בהלם".

מחברת LLD בבעלות לב לבייב נמסר בתגובה: ״קיבלנו בזעזוע ובצער עמוק את ההודעה על אובדנה הקשה של עובדת החברה. אנו ננקוט בכל הצעדים העומדים לרשותינו על מנת לסייע לחקר מותה ועל מנת לשים קץ לתופעות קשות של רמיסת זכויות נחקרים וגרימת נזקים בלתי הפיכים מתוך רצון לייצר כותרות תקשורתיות".

במשטרה מסרו בתגובה כי הם "מצרים על תוצאותיו הטראגיות של האירוע. מטעמי צנעת הפרט, משטרת ישראל אינה נוהגת להתייחס להליכים כאלה או אחרים הנוגעים לחקירות מתנהלות ולחשודים הנחקרים בגינן.למרות האמור, בשל ההודעה שפורסמה בשם החברה המעורבת בחקירה משטרתית, אנו רואים לנכון לציין כי הפרטים שהובאו בהודעה לוקים באי-דיוקים מהותיים. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים, לצד נקיטת פעולות חקירה מגוונות שתכליתן – הבאת מבצעי עבירה לדין".

זבולון לבייב ועובדים נוספים בחברה נעצרו לפני כשבועיים בחשד לשורה של עבירות, ובית המשפט האריך את מעצרם מעת לעת. בהחלטותיו, קבע בית המשפט כי החשדות נגדם התבססו והתחזקו. על פי החשד, החברה פעלה באופן שיטתי להבריח יהלומים באמצעות בלדרים מרוסיה לישראל וחזרה.