כך פעלה איראן לגייס בכיר בסקנדינביה

חוליית סוכנים איראנים, שהיו מעורבים בתכנון פיגוע על אדמת דנמרק, ניסתה לגייס את שר הדגה של נורבגיה כחלק מפעילות מודיעין נרחבת בסקנדינביה. נבדקה האפשרות שבת זוגו שימשה נערת פיתוי של המודיעין האיראני. בת הזג הכחישה. מקור מודיעיני לכאן חדשות: "באירופה רותחים על הפעילות של איראן"
גילי כהן
20 בנובמבר 2018
22:47
עודכן ב 19:28

שירותי המודיעין של איראן ניסו לגייס את שר הדגה של נורבגיה כחלק מפעילות רחבת היקף שלהם בסקנדינביה, כך נחשף היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. אנשי המודיעין האיראני שתכננו את הפיגוע בדנמרק, שעליו דווח לפני כשבועיים, היו גם אלו שפעלו מול השר הנורבגי. בכירים בישראל אישרו את הדברים לכאן חדשות.

השר הנורבגי התפטר באוגוסט האחרון, אחרי שהתברר שביקר באיראן עם זוגתו האיראנית ללא אישור. המקרה הזה הביא להערכה בקרב אנשי מודיעין, שלפיה בת הזוג שימשה בעצם נערת פיתוי בידי המודיעין האיראני. הנושא נבדק על ידי שירותי המודיעין, למרות הכחשותיה הנמרצות של מלכת היופי האיראנית.

מתחקיר שערך רונן סלומון מהבלוג intellitimes.co.il, וממידע שהגיע לכאן חדשות, מתבררת התמונה המלאה: אנשי המודיעין האיראני שתכננו את הפיגוע בדנמרק, היו גם אלו שפעלו מול השר הנורבגי. מקור מודיעיני אמר לכאן חדשות כי "באירופה רותחים על הפעילות הפיזית שעושה איראן על אדמתם בתקופה האחרונה".