תיעוד בלעדי: לבייב ברוסיה אחרי פרסום חקירת היהלומים

בתמונות שפורסמו בכאן 11, נראה איש העסקים ביחד עם מקורביו בקבר האדמו"ר מחב"ד, כ-700 קילומטרים ממוסקווה. מגעים מתנהלים בינו לבין המדינה כדי לתאם את הבאתו לארץ לחקירה. במשטרה דחו את הביקורת על רקע התאבדות העובדת בחברה של לבייב: "פועלים ברגישות המתבקשת"
עקיבא ווייס ותמר אלמוג
20 בנובמבר 2018
20:40

שעות אחרי שעובדת בחברה בבעלותו שמה קץ לחייה בבניין החברה ברמת גן, פורסם היום (שלישי) תיעוד בלעדי בחדשות הערב ממקום הימצאו של איש העסקים לב לבייב ברוסיה. בתמונות נראה לבייב בקבר האדמו"ר מחב"ד בעיירה לובביץ', כ-700 קילומטרים מהבירה מוסקווה, לאחר פרוץ החקירה בפרשת הברחת היהלומים.


במקביל, מתנהלים מגעים בין לבייב לבין המדינה כדי לתאם את הבאתו לחקירה בארץ. המטרה היא להביא את לבייב להיחקר בארץ מבלי להידרש להליך של חיקור דין, שעלול להימשך זמן רב ולאו דווקא להצליח.

המשטרה פרסמה הערב הודעה שבה דחתה את הביקורת בהודעת חברת בבעלות לבייב, לאחר התאבדות אשת הנהלת החשבונות שעבדה בחברה. האישה נחקרה פעם אחת בפרשה לזמן קצר ומעורבותה הוגדרה שולית.


בחברה של איש העסקים תקפו את המשטרה, ושם אמרו בתגובה: "אנו מצרים על תוצאותיו הטראגיות של האירוע שהתרחש בבורסה ברמת גן. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים, לצד נקיטת פעולות חקירה מגוונות שתכליתן – הבאת מבצעי עבירה לדין".


תגיות:
לב לבייב