כלא הדרים
צילום: משה שי, פלאש 90

אסירים בכלא רימונים: "הירי נמשך דקות ארוכות, כולנו התעוררנו"

אחד האסירים בכלא אמר כי הירי שבוצע הלילה לעבר המתקן נשמע היטב בתוך תאי הכלא: "הסוהרים מיד נכנסו למערך חירום". דובר שב"ס: "הפושעים יודעים על מי הם מאיימים, אנחנו מצרים את צעדיהם של ארגוני הפשע"
קלמן ליברמן
21 בנובמבר 2018
09:11
עודכן ב 10:18

אסירים בכלא רימונים תיארו את הירי שבוצע הלילה (רביעי)  לעבר בית המעצר הדרים שבאזור השרון, ואמרו כי הוא נמשך דקות ארוכות - ונשמע היטב בתוך תאי הכלא. "זה לא נפסק. כולנו התעוררנו", שחזר אחד האסירים. לדבריו, "הסוהרים נכנסו מיד למערך חירום". 

דובר שירות בתי הסוהר, אסף ליברטי, אמר כי האירוע מתקשר לשרשרת של פעולות שנעשות כדי להצר את צעדיהם של ארגוני הפשע. "בעיתוי הזה בדיוק ובמקום הזה בדיוק, ארגוני הפשיעה יודעים למה הם העבירו את המסר ועל מי הם רוצים לאיים ולמה, אנחנו מטפלים בזה", אמר ליברטי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'.

על פי החשד הירי בוצע בתגובה לסיכול פעולות שניסו אנשי ארגון הפשע המרצים מאסר להוציא לפועל, הכוללות בין היתר ניסיונות חיסול בעולם התחתון. במקביל, בשב״ס מבצעים הערכות מצב וחוששים מאפשרות שאנשי מודיעין של שירות בתי הסוהר יהפכו ליעדים לפגיעה עבור אנשי ארגון הפשע שביצעו את הירי.

האזינו לריאיון המלא עם דובר שב"ס אסף ליברטי

ליברטי הסביר שלא נמצאו פגיעות בשער עצמו או בחומה ולכן האירוע מכונה כ"מסר". הדובר הוסיף כי בשירות בתי הסוהר עוסקים בארגוני פשיעה רבים שחלקם קשורים אחד לשני. "אנחנו נמצאים איתם בחיכוך גבוה", אמר ליברטי.

אסירים מכלא רימונים סיפרו שהירי נמשך דקות ארוכות ונשמע היטב בתוך הכלא . אחד האסירים אמר: ״כולנו התעוררנו, הירי לא נפסק במשך דקות והסוהרים מיד נכנסו למערך חירום ".

בסריקות במקום הירי נמצאו קליעים רבים של תת מקלע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. סמוך לשעה 4:00 נעצר רכב בכביש 4, סמוך לכלא ופתח באש מנשק אוטומטי. לפי כמות הקליעים שנמצאו, מעריכים כי נורתה מחסנית שלמה. גורם בכיר: "הם חצו את כל הקווים. לפני חודשיים הונח מטען שגרם להצתת רכב קצינה בשירות בתי הסוהר - מפקדת אגף בכלא רימונים, והיום הירי".

בעקבות הירי, נחסם כביש 4 לכל הכיוונים ונפתח לתנועה בבוקר. בית המעצר הדרים הוא חלק מכלא השרון, שם נמצאים גם כלא רימונים וכלא אופק לנערים. גורם בכיר: "הם חצו את כל הקווים. לפני חודשיים הונח מטען שגרם להצתת רכב קצינה בשירות בתי הסוהר - מפקדת אגף בכלא רימונים, והיום הירי".

לפני כחודשיים התפוצץ מטען חבלה ברכבה של מפקדת אגף בבית הסוהר רימונים שחנה מחוץ לביתה בנתניה. היא לא נפגעה. משירות בתי הסוהר ומהמשטרה נמסר כי הם רואים במקרה "חציית קו אדום משמעותית".