עצורים בפרשת היהלומים
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

עו"ד של נחקר בפרשת היהלומים: "חש שחייו נגמרו"

עו"ד עינת בן משה התייחסה להתאבדות של עובדת בחברה של לב לבייב והאשימה את החוקרים כי הם מונעים מהחשודים קשר עם העולם החיצון. "אדם נורמטיבי שאין לו ניסיון בחקירות, מרגיש שזה סוף העולם", הסבירה
קלמן-ליברמן
21 בנובמבר 2018
09:57

עורכת הדין עינת בן משה, המייצגת את אחד הנחקרים בפרשת היהלומים, התייחסה הבוקר (רביעי) להתאבדות של עובדת בחברה של איש העסקים לב לבייב על רקע פרשת היהלומים. בן משה הסבירה כי הלקוח שלה מכיר את העובדת וכי הוא "המום, כואב ונמצא בטראומה". עורכת הדין האשימה את החוקרים כי הם מאיימים על החשודים בשנות מאסר רבות ומונעים מהם קשר עם העולם החיצון.

האזינו לריאיון המלא עם עורכת הדין עינת בן משה

 
"אדם נורמטיבי שאין לו ניסיון בחקירות, מרגיש שזה סוף העולם וחייו נגמרו", אמרה בן משה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'. לדבריה של בן משה, חשוב שהשוטרים יקפידו על הכללים והנהלים. "לא פעם היו לי לקוחות שחששתי לחייהם. גם הלקוח הזה, אחרי מה שעבר, נמצא בטראומה מאוד קשה וחלק מהעבודה שלי כסנגורית זה להרגיע אותו. אנשים לא יודעים ומרגישים שחרב עליהם עולמם. הרבה מהאנשים האלה לא חטאו", הסבירה עורכת הדין.

הבוקר פורסם בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי אחרי התאבדות העובדת וחילופי ההאשמות בין החברה לבין המשטרה, התברר כי זו לא הפעם הראשונה שעולות טענות בעניין פרשת היהלומים נגד המשטרה. בית המשפט מתח ביקורת חריפה, לפני ההתאבדות, על התנהלות המשטרה בנוגע לאחד הנחקרים בשל פגיעה בזכויותיו והוא שוחרר ממעצר.


השופט גיא אבנון קבע כי המשטרה מנעה מהנחקר מפגש עם עורכת דינו לכאורה בניגוד לחוק, כאשר היא עומדת ומחכה מחוץ למשטרה ומבקשת לאפשר לו להתייעץ עמה. בית המשפט אף דרש כי ייערך בירור איך נפלה תקלה בעניין זה ועוד ביחידת עילית.

בסביבתה של העובדת שהתאבדה נטען כי אמרה לחברה אחרי החקירה שנעשה לה עוול גדול והרגישה שמנסים להפיל עליה תיק למרות תפקידה הזוטר. בפרשה נחקרו כמה עובדים שנחשבים לזוטרים יחסית בחברה.

זבולון לבייב, אחיו של איש העסקים, ועובדים נוספים בחברה נעצרו לפני כשבועיים בחשד לשורה של עבירות, ובית המשפט האריך את מעצרם מעת לעת. בהחלטותיו, קבע בית המשפט כי החשדות נגדם התבססו והתחזקו. על פי החשד, החברה פעלה באופן שיטתי להבריח יהלומים באמצעות בלדרים מרוסיה לישראל וחזרה. כעת מתנהלים מגעים בין לב לבייב לבין המדינה כדי לתאם את הבאתו לחקירה בארץ. המטרה היא להביא את לבייב להיחקר בארץ מבלי להידרש להליך של חיקור דין, שעלול להימשך זמן רב ולאו דווקא להצליח.

תגיות:
לב לבייב