השרים חברי הקבינט ארדן וגלנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גלנט: "יהיה מבצע בעזה, זמנו של סינוואר - קצוב"

השר ארדן בוועידה של הג'רוזלם פוסט ציין כי "ישראל קרובה מתמיד לכיבושה מחדש והחזקתה של רצועת עזה". משלחת של בכירי חמאס צפויה לצאת לקהיר על מנת לדון עם המצרים בניסיונות להביא להפסקת אש בין ישראל לעזה
עמיחי שטיין
21 בנובמבר 2018
10:54

שר השיכון וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יואב גלנט איים היום (רביעי) על מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר ואמר כי זמנו קצוב. "הוא לא יסיים את חייו בבית זקנים", הבהיר גלנט בוועידה הדיפלומטית של ה"ג'רוזלם פוסט" שמתקיימת בירושלים והוסיף כי יהיה מבצע נוסף בעזה לפי החלטה שלנו - "בזמן הנכון". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, גם הוא חבר בקבינט אמר בוועידה כי "ישראל קרובה מתמיד לכיבושה מחדש והחזקתה של רצועת עזה".

ארדן הדגיש כי אם כיבוש הרצועה יבטיח את ביטחון אזרחי המדינה, "הרי זה מה שתעשה ישראל". השר ארדן תקף את החלטת חברת Airbnb להסיר מאתרו ברשת דירות ביהודה ושומרון, וכינה אותה "מזעזעת ולא מסייעת". הוא האשים בהחלטה את מועצת הביטחון של האו"ם בתקופת נשיא ארצות הברית ברק אובמה שגינתה את ההתנחלויות, ואת הרשימה השחורה שפרסמה המועצה לזכויות אדם ובה כל החברות שעובדות מעבר לקו הירוק. ארדן ציין כי ישראל בוחנת דרכים להתמודד עם החלטת Airbnb.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה היום כי משלחת של בכירי חמאס ובראשם סגנו של סינוואר, ח'ליל אל-חיה, צפויה לצאת היום לקהיר על מנת לדון עם המצרים בניסיונות להביא להפסקת אש בין ישראל לעזה ולפיוס בין פתח לחמאס. עוד דווח כי בפגישות ישתתף גם סגן מנהיג חמאס, סאלח אל-עארורי.

בסבב לחימה ברצועה לפני כשבוע וחצי, שנמשך יותר מיממה, נורו לעבר ישראל כ-500 רקטות. אדם אחד נהרג באשקלון ועשרות נפצעו. מנגד בתקיפות צה"ל, שבאו בתגובה לירי המסיבי, נהרגו כמה פלסטינים. סבב הלחימה החל לאחר שנחשף כוח ישראלי ברצועה ונהרג קצין ישראלי.