הפגנת הנשים מחוץ לבית המשפט העליון

אחת הנשים שנפגעו ע"י הרב שיינברג: "הוא היה אלוהים בשבילי"

לאחר פתיחת הדיון בערעורו של הרב שתקף מינית, אמרה אחת הנפגעות בכאן רשת ב': "איך הוא בכלל פוצה פה". היא סיפרה על המעשים הקשים וסיפרה: "זה תהליך שהוא העביר אותי, לאט לאט. הוא גרם לי להבין שרק הוא יציל אותי"
בחצי היום
21 בנובמבר 2018
17:06

אחת הנשים שהותקפו על ידי הרב עזרא שיינברג סיפרה היום (רביעי) על התחושות הקשות על החלטתו לערער על עונשו. בריאיון לתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' היא אמרה לאסתי פרז כי "אני לא מבינה איך הוא מעז לערער ואיך הוא בכלל פוצה פה. כי מה שהוא קיבל על כל מה שהוא עשה, זה כלום".

"היה מקובל וקבוע שמתייעצים עם הרב בכל דבר, הוא הנחיל את זה בכל הישיבה. באנו להתייעץ על סיפור בריאותי שהיה לי. שם התחיל כל המסכת הקשה הזאת", הוסיפה. "בשלב מסוים הרב אמר 'תן לאשתך שתתכתב איתי, אני אטפל בזה'. האירועים כמובן לא התחילו מיד. זה תהליך שהוא העביר אותי, לאט לאט. הוא גרם לי להבין שרק הוא יציל אותי. זה לא אדם מהשכונה, זה הרב שהיה האלוהים שלנו. וכשהוא אומר משהו היה לנו ברור שזה נכון".

האזינו לריאיון המלא

היא פירטה על האירועים ואמרה כי "הוא נגע, ויותר מזה. בכל הזדמנות הוא לקח צעד קדימה. ולכל דבר הייתה לו תשובה שהניחה את דעתי. חשוב שהציבור יבין את הכוח שהיה לו בקהילה. זה לא נשים שנפלו עם איזה בנאדם מהרחוב. זה אדם שהייתה לו סמכות כל כך גדולה. גם הדברים שנעשו, זה היה בכיסוי עיניים. זה לא היה אקט מיני. הדברים היו מיניים אבל נעשו בצורה טקסית. ברגע שאמרתי לו שאני רוצה שגם בעלי ידע, הוא אמר בשום פנים ואופן".

היא התייחסה לערעורו של שיינברג והוסיפה: "בית המשפט קיבל את ההסדר טיעון, ולפתוח דיון על הקלה בעונש זה נראה לי הזוי. אנחנו מתפללים ומקווים שבית המשפט ישקול את זה. אני חושבת שיש פה סיפור של קהילות רבות, של הרבה נשים ואפילו גברים, שיכולים לשמוע את זה ואומרים ששווה להתלונן כי יש פה מערכת שמטפלת. אני למדתי מכל התהליך שאין סוד. אם אומרים לך לשמור סוד אז זה אומר שיש משהו לא תקין".

בבית המשפט העליון התחיל מוקדם יותר הדיון בערעור שהגיש הרב עזרא שיינברג על העונש שנגזר עליו, שבע שנות מאסר ותשעה חודשים בשל הרשעתו בעבירות מין בכמה נשים. מחוץ לבית המשפט הפגינו עשרות נשים ודרשו שלא יופחת עונשו. אחת מהנשים המפגינות נכנסה לאולם וצעקה לעבר שיינברג: "מנוול ופושע" והוצאה מהאולם.

שיינברג הורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מין בשמונה נשים, תוך שרימה אותן. נשים שפנו לייעוץ אצל שיינברג, התלוננו שאנס אותן וביצע בהן מעשים מגונים. הרב שמואל אליהו אף הרחיק בעקבות התלונות את שיינברג מכל פעילותו כראש ישיבת אורות האר"י בצפת.