משה אדרי
פלאש 90

בעקבות חשיפת כאן חדשות: הוועדה למינוי בכירים דורשת פוליגרף תעסוקתי לאדרי

ועדת מינוי הבכירים החליטה להעמיד תנאי לאישור המינוי של הניצב בדימוס למפכ"ל המשטרה: "יש למנוע לזות שפתיים. המועמדים האחרים לתפקיד עברו את הבדיקה"
רועי ינובסקי
21 בנובמבר 2018
15:04
עודכן ב 18:05

בעקבות חשיפת כאן חדשות: ועדת הבכירים דורשת שהמפכ"ל המיועד משה (צ'יקו) אדרי יעבור בדיקת פוליגרף תעסוקתית. הוועדה התכנסה בתחילת השבוע לדון במינויו של אדרי וכעת פרסמה את החלטתה בנושא. בהחלטת הוועדה נכתב בין היתר: "הוועדה סבורה כי על המועמד לעבור בדיקת פוליגרף תעסוקתי, כנהוג במשטרה. בדיקה כזאת מחייבת על פי עקרון השוויון בין המועמדים, כששני מועמדים אחרים עברו בדיקה כזאת, והן כדי למנוע לזות שפתיים נגד המועמד, אם יתמנה לתפקיד, כאילו היה לו מה להסתיר. עננה כזאת ראוי לה שלא תהיה מעל ראשו של המפכ"ל".


המפכ"ל המיועד והמפכ"ל היוצא רוני אלשייך העידו במשך כשעה וחצי, כל אחד בוועדה למינוי בכירים, שבוחנת את כשירות מועמדותו של אדרי, שסירב לענות לשאלת עיתונאים בסיום עדותו - אם יסכים לבצע בדיקת פוליגרף תעסוקתית, שלא ביצע בניגוד לשאר הקצינים במשטרה והמועמדים למפכ"לות.

המפכ"ל המיועד אמר בוועדה למינוי בכירים כי "לא חשבתי שאהיה מפכ"ל ולכן פרשתי מהשירות". אדרי הופיע בפני הוועדה בדיון שקיימה בעניין תלונה שהוגשה אליה. התלונה עוסקת בהתנהלות פסולה לכאורה של אדרי כשהיה מפקד מרחב הירקון.

הוועדה הודיעה מוקדם יותר השבוע, כי לא קיבלה החלטה על מינויו של משה אדרי, המיועד להיכנס לתפקיד המפכ"ל, בעקבות צורך "בהשלמות מידע". הוועדה תמתין לקבלת מסמכים נוספים, וכאמור, בבדיקת הפוליגרף, כדי לדון במינויו.