צילום: פלאש 90

בעקבות הירי על בית מעצר הדרים: שב"ס יתגבר את חטיבת המודיעין בארגון

החטיבה עוסקת בסיכול פעילויות עברייניות בתוך הכלא. התגבור יעשה בשלב ראשון בכוח אדם ובאמצעים טכנולוגיים, וייתכן שבהמשך גם בתקציבים. טרם הוחלט להציב אבטחה צמודה לאיש סגל בעקבות אירוע הירי, אך חודדו נהלי הביטחון
רום ליאור
21 בנובמבר 2018
21:32

בעקבות הירי הלילה לעבר בית המעצר הדרים באזור השרון, הורתה היום (רביעי) נציבת שירות בתי הסוהר על תגבור חטיבת המודיעין בארגון, שעוסקת בסיכול פעילויות עברייניות בתוך הכלא. התגבור יעשה בשלב ראשון בכוח אדם ובאמצעים טכנולוגיים, וייתכן שבהמשך גם בתקציבים. בד בבד, מתקיימות הערכות מצב סביב אבטחת אנשי הסגל הקשורים לאירועים האלימים. לפי שעה, לא הוחלט להציב אבטחה צמודה לאיש סגל בעקבות אירוע הירי, אך חודדו נהלי ביטחון.


סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, אלמונים ירו מרכב נוסע אל בית המעצר הדרים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בסריקות במקום נמצאו קליעים רבים של תת מקלע. ההערכה היא שהירי הוא ניסיון של אחד מארגוני הפשיעה להעביר מסר לשירות בתי הסוהר. גורם בכיר: "הם חצו את כל הקווים. לפני חודשיים הונח מטען שגרם להצתת רכב קצינה בשירות בתי הסוהר - מפקדת אגף בכלא רימונים, והיום הירי".

לפני כחודשיים התפוצץ מטען חבלה ברכבה של מפקדת אגף בבית הסוהר רימונים שחנה מחוץ לביתה בנתניה. היא לא נפגעה. משירות בתי הסוהר ומהמשטרה נמסר כי הם רואים במקרה "חציית קו אדום משמעותית".