טראמפ ורוברטס
צילום: אי-אף-פי

עימות יוצא דופן בין טראמפ ונשיא בית המשפט העליון

נשיא ארה"ב תקף הערב את השופט ג'ון רוברטס ואמר כי בבית המשפט ישנם 'שופטי אובמה'. זאת לאחר שרוברטס השיב להתבטאות דומה קודמת של טראמפ וכתב כי לארצות הברית אין שופטים שמזוהים עם אובמה, טראמפ, בוש או קלינטון
איתמר מרגלית
21 בנובמבר 2018
23:40

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ תוקף הערב (רביעי) את נשיא בית המשפט העליון האמריקני, השופט ג'ון רוברטס ואומר כי יש בבית המשפט שלו 'שופטי אובמה', ויש להם נקודת מבט שונה מהאנשים הממונים על ביטחון ארצנו. השניים החליפו ביניהם מסרים ואמירות לאחר שרוברטס החליט להשיב באופן חריג לאמירה של טראמפ שבה תיאר את אחד השופטים שפסק בסוגיית מדיניות הממשל כ"שופט של אובמה".

רוברטס כתב בראשית הערב בהודעה לרגל חג ההודיה כי עצמאות מערכת המשפט האמריקנית היא דבר שארצות הברית צריכה להודות על עצם קיומו וכי לארצות הברית אין שופטים שמזוהים עם אובמה, טראמפ, בוש או קלינטון. 

טראמפ השיב לרוברטס וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי  זה היה יכול להיות נהדר אילו למחוז התשיעי, המחוז שבו שופט פסק בניגוד לדעת הממשל בנושא מדיניות הגירה, הייתה מערכת משפט עצמאית. "אם מערכת המשפט עצמאית באותו מחוז, מדוע עתירות בנושאי גבולות וביטחון מוגשות שם, ובמרבית הפעמים נפסקות בניגוד לצווי הממשל. בבקשה למד את הנתונים, אלה ידהימו אותך. אנו צריכים הגנה וביטחון – הפסיקות הללו גורמות למדינתנו להיות לא בטוחה! מסוכן מאוד ולא חכם!".