מחמוד א-זהאר
צילום: אי-פי

דיווח: מצרים התירה למשלחת חמאס לצאת לקטר, איראן ורוסיה

לפי "אל-אח'באר", בקהיר אישרו למשלחת פרלמנטרית בראשות מחמוד א-זהאר לצאת לביקור בכמה מדינות בחו"ל לראשונה זה 5 שנים. בדיווח נוסף נטען שקהיר מציעה תקופה של חודשיים להעברת סמכויות בעזה לידי הרשות, בניסיון לקדם את הפיוס
נורית יוחנן ושמעון מיג'אן
22 בנובמבר 2018
09:20

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" דיווח היום (חמישי) כי מצרים התירה למשלחת פרלמנטרית של חמאס לצאת לביקור בכמה מדינות בחו"ל לראשונה זה חמש שנים. לפי הדיווח, המשלחת צפויה לבקר בין השאר בקטר, בטורקיה, באיראן, ברוסיה ובאלג'יריה.

בפרסום נטען כי קהיר הסכימה שבראש המשלחת של חמאס יעמוד בכיר הארגון מחמוד א-זהאר. לעומת זאת, צוין כי מצרים עדיין בוחנת אם לאשר גם את יציאתו של מנהיג חמאס, אסמאעיל הנייה, במסגרת המשלחת.


העיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט" דיווח הבוקר כי מצרים סבורה כי יש צורך בפיוס בין פתח לבין חמאס כדי לאפשר הפסקת אש ארוכת טווח בין ישראל לעזה. לפי הדיווח, המצרים הציעו תקופה של חודשיים שבה יועברו כמה סמכויות ברצועה לידי הרשות הפלסטינית, כולל רשויות המים, המשפט והמעברים. בנוסף, תינתן אפשרות להקים ועדה משותפת לשני הצדדים כדי לדון בעוד סוגיות, כמו הביטחון.

בתוך כך, העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" פרסם כי אנשי מנגנוני הביטחון בעזה עזבו לפני יומיים את משרדיהם "באופן פתאומי", ייתכן שבעקבות מידע על תקיפה ישראלית. בעבר כבר פורסמו דיווחים דומים על העלאת הכוננות בעזה בשל חשש מפעולת פתע של ישראל.

אתמול הצהיר חבר הקבינט השר יואב גלנט כי זמנו של מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר - קצוב. בכנס של העיתון "ג'רוזלם פוסט" בירושלים, טען גלנט כי יהיה מבצע ישראלי נוסף בעזה, "לפי החלטה שלנו ובזמן הנכון". חבר קבינט נוסף, השר גלעד ארדן, הוסיף: "ישראל קרובה מתמיד לכיבושה מחדש והחזקתה של רצועת עזה".