יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן
צילום: אי-פי

דיווח: מוחמד בן סלמאן ביקש מאחיו "להיפטר מהעיתונאי הסעודי"

העיתון הטורקי "הורייט דיילי ניוז" דיווח כי ה-CIA מחזיק בקלטת שתיעדה שיחת טלפון בין יורש העצר הסעודי לנסיך חאלד בן סלמאן, המשמש שגריר סעודיה בארצות הברית. סוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו": ייתכן שארדואן ובן סלמאן ייפגשו בפסגת ה-G-20 בארגנטינה
גיא בריזמן
22 בנובמבר 2018
12:54

העיתון הטורקי "הורייט דיילי ניוז" דיווח היום (חמישי) כי ה-CIA מחזיק ב"אקדח מעשן" בפרשת רצח העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י: קלטת שתיעדה שיחת טלפון בין יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, לאחיו - הנסיך חאלד בן סלמאן, המשמש שגריר סעודיה בארצות הברית. לפי הדיווח, יורש העצר הורה לאחיו "להיפטר מהעיתונאי מהר ככל האפשר".

בתוך כך, שר החוץ הטורקי מבלוט צ'אבושולו אמר כי חקירת רצח ח'אשוקג'י אורכת זמן רב, וכי הקהילה הבינלאומית דורשת חקירה בינלאומית. סוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו" דיווחה כי יתכן שנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ייפגש עם בן סלמאן במסגרת פסגת ה-G-20 בארגנטינה בסוף השבוע הבא.

הלילה אמר שר החוץ הסעודי עדל אל-ג'ובייר בריאיון כי חקירה בינלאומית בעניין רצח העיתונאי איננה מקובלת על ארצו. עוד אמר כי ליורש העצר יש את תמיכתם של כל אזרחי סעודיה, כולל המלך עצמו, והוא לא מעורב בפרשה.

שלשום אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי ה-CIA לא הכריע באופן חד-משמעי לגבי האחריות של גורמים בכירים במשפחת המלוכה הסעודית - ובהם יורש העצר - לרצח העיתונאי הסעודי. עוד אמר טראמפ כי אין בכוונתו להרוס את הכלכלה העולמית בכך שיפגין קשיחות מול סעודיה.