אדרי, ארכיון
צילום: פלאש 90

חושף שחיתויות: אדרי ניסה להשפיע על עדותי נגדו בוועדה

רפי רותם אמר בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב' כי אדרי עצמו ביקש להיפגש עם עורך דינו כדי לנסות להשפיע על עדותו. לטענתו, בשנת 2009 הופעלה נגדו אלימות משטרתית, לכאורה בידיעתו של אדרי. "לאדם כזה אני לא אשלח", אמר
תמר אלמוג ומוטי גילת
22 בנובמבר 2018
13:24

העדות נגד המועמד למפכ"לות – פרטים חדשים: חושף השחיתויות רפי רותם טען היום (חמישי) בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב' כי משה (צ'יקו) אדרי ניסה להשפיע על עדותו בפני הוועדה למינוי בכירים ביום שלישי.

האזינו לריאיון עם רפי רותם בכאן רשת ב':

כששמע שהוא הולך להתלונן בפני הוועדה, פנה אדרי לעורך דינו של רותם, לאחר שהאחרון העלה פוסט בפייסבוק שממנו ניתן היה להבין כי הוא מתכנן לפנות לוועדת גולדברג. בשיחה הוא דרש ממנו להיפגש עימו כדי לשוחח על פרטי התלונה.

בריאיון סיפר רותם כי בשנת 2009 זומן למשטרת מרחב ירקון, עליה פיקד אדרי, כדי להעיד נגד רות דוד בפרשת רשות המסים. אדרי, לטענתו, סילק אותו מתחנת המשטרה ומנע ממנו למסור את הידוע לו.

"העדתי גם על האלימות שהופעלה כלפיי מצד השוטרים של אדרי", אמר רותם. "כפתו אותי בתא מעצר על כך שדרשתי שהמשטרה תחקור פשעים ברשות המסים".


"בוועדה הופיע עורך הדין שלי ואמר לגולדברג שכשעתיים לאחר שהוא כתב פוסט בו אמר שהוא מתכוון לייצג אותי בוועדה, אדרי בעצמו התקשר אליו וביקש פגישה איתי", המשיך רותם. "אני רואה את זה כדבר פסול מעיקרו. ביום שישי לפני כשבועיים, באותו יום בו פורסם שהוא מיועד להיות מפכ"ל, אדרי וניצב נוסף התקשרו לעורך הדין וביקשו להיפגש איתי. אני לא רוצה להיפגש איתו מכיוון שמה שהוא עשה נגדי זה פשעים".

בפגישה עם עורך הדין, תיאר רותם, "הוא אמר כל מיני דברים על הסיטואציה שהוא לא זוכר ולא יודע. אז אם אדם שהיה מפקד מרחב ירקון לא זוכר ולא יודע כשאדם נמצא בתחנה שלו כפות לילות וימים הוא לא ראוי להיות מפכ"ל". רותם סיכם את הדברים כשאמר כי "אני לא מתכוון ליישר איתו שום הדורים, מה שהוא עשה נגדי בין 2009 ל-2011 זה פשעים, אני לאדם כזה לא סולח לעולם".

בהכנת הידיעה השתתף רועי ינובסקי