נתניהו בביקור ראשון כשר ביטחון בפורום מטכ"ל: "ערוכים לעשות כל מה שצריך בעזה"

בדבריו בפני בכירי צה"ל, בהם הרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט ומחליפו אביב כוכבי, התייחס נתניהו גם לפעילות חמאס ביהודה ושומרון ובירך על סיכול תשתית הטרור. על החזית בצפון אמר: "אנחנו ממשיכים לפעול למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה"
מערכת כאן
22 בנובמבר 2018
17:22

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ביקר היום (חמישי) בפורום מטכ"ל בקריה בתל אביב, בפעם הראשונה כשהוא נושא בשני התפקידים. "יש לנו משימה משותפת והיא לשמור על ביטחון ישראל בכל הזירות", אמר נתניהו לבכירי צה"ל ומערכת הביטחון שנכחו בפגישה, בהם הרמטכ"ל היוצא רב-אלוף גדי איזנקוט ומחליפו האלוף אביב כוכבי.

נתניהו התייחס בדבריו למצב הביטחוני בדרום, על רקע ההסלמה מול חמאס בשבוע שעבר. "בזירה הראשונה, עזה, אנחנו ערוכים לפעול ולעשות כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון תושבי העוטף והדרום", אמר ראש הממשלה ושר הביטחון.

עוד אמר נתניהו: "הזירה השנייה היא יהודה ושומרון. צה"ל והשב"כ סיכלו השנה כ-500 פיגועים". על הסיכול האחרון שביצע שב"כ ביהודה ושומרון, ונחשף היום, אמר נתניהו כי "זוהי הזדמנות לברך את הפעולה האחרונה המשותפת שמנעה פיגוע גדול מאוד שהיה באכוונת החמאס מעזה.  

"הזירה השלישית, הצפון, סוריה ולבנון. אנחנו ממשיכים לפעול למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה, ואת פרויקט הנשק המדויק בלבנון של חיזבאללה. נמצאים כאן הרמטכ"ל ואלופי צה"ל שעובדים ללא לאות למען ביטחון ישראל - זו המשימה שלנו, ואנחנו נמשיך בה".

נתניהו נכנס לתפקיד שר הביטחון בעקבות התפטרותו של אביגדור ליברמן בשבוע שעבר, ועל דרישת סיעת הבית היהודי לקבל את התיק. בהצהרה לתקשורת בתחילת השבוע אמר ראש הממשלה כי "בנושא הביטחון קיבלתי החלטות קשות מאוד כשאני נושא בממלא האחריות. אנחנו עוסקים בעניינים של חיים ומוות, ואפילו בעצם קיום המדינה. אין מקום בעניינים כאלה לשיקולים אישיים ולפוליטיקה. אני מקבל החלטות מתוך דאגה כנה".

הוא ציין כי בזמן שהוא נכנס בפעם הראשונה לתפקיד שר הביטחון ישנה ביקורת ביחס למדיניות הביטחון של ישראל. "אני מבין ללבכם אזרחי ישראל, חלק גדול מהביקורת נובע מכך שלא ניתן להציג את הדברים המלאים ולכן אתם רואים תמונה חלקית של מערכה רחבת היקף שאנחנו עדיין בעיצומה כדי להביא ביטחון לתושבי הדרום ולתושבי ישראל. לא אגיד הערב מתי נפעל ואיך נפעל. יש לי תכנית ברורה, אני יודע מה לעשות ומתי ונעשה זאת. לא תמיד הדברים נראים בבירור באותו רגע".