משה צ'יקו אדרי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המועמד לתפקיד המפכ"ל אדרי יעבור בדיקת פוליגרף בגוף אזרחי ולא במשטרה

הבדיקה צפויה להתקיים בימים הקרובים ונבדקת האפשרות לקיימה במכון שעבד כספק חיצוני של יחידת בטחון המידע של המשטרה בבדיקות אחרות. ניסוח השאלות נעשה הפעם בליווי משרד המשפטים וצוותו של היועץ המשפטי לממשלה. בתוך כך: קרב גרסאות בין אדרי לבין עורך דינו של רפי רותם
תמר אלמוג
22 בנובמבר 2018
21:05

המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, משה צ'יקו אדרי צפוי לעבור את בדיקת הפוליגרף שלו מחוץ למשטרה בימים הקרובים. בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (חמישי) כי הכוונה היא לקיים את הבדיקה בגוף אזרחי פרטי כשנבדקת האפשרות שהדבר יקרה במכון שעבד כספק חיצוני של יחידת בטחון המידע של המשטרה בבדיקות אחרות.


ניסוח השאלות נעשה הפעם בליווי משרד המשפטים וצוותו של היועץ המשפטי לממשלה, כאשר בהתאם לדרישות הוועדה הן יותאמו לשאלות שנשאלו המועמדים האחרים בבדיקות פוליגרף תעסוקתי שעברו כדי לעמוד בדרישות הועדה לשיוויוניות.


אדרי אמור לעבור את הבדיקה בימים הקרובים, אלא שמדובר בבדיקה שבדרך כלל מתקיימת בשני שלבים עם פער של יממה או שתיים ביניהם. כך, גורמים מעריכים, שהליך האישור יסתיים לכל המוקדם יום לפני סיום כהונתו של המפכ"ל הנוכחי, רב-ניצב רוני אלשיך, בעוד שבוע וחצי. בד בבד מתחילים במשטרה להיערך לאפשרות של מינוי ממלא מקום זמני למפכ"ל מבין הניצבים המכהנים.

בתוך כך, החשיפה בכאן חדשות לפיה ביקש המיועד לתפקיד המפכ"ל, צ'יקו אדרי, להיפגש עם חושף השחיתויות, רפי רותם, טרם עדותו בוועדה למינוי בכירים, גוררת קרב גרסאות בין הצדדים. המפכ"ל המיועד מודה כי אכן נפגש עם הפרקליט של רותם, עו"ד פיני פישלר, אך מכחיש כי ביקש שלא יעיד נגדו בוועדה למינוי בכירים.

מהמשרד לבטחון פנים נמסרה תגובה חריפה בנוגע לטענה לפיה אדרי ניסה להשפיע על עדות רותם בוועדה. בהודעת המשרד נאמר: "הפגישה שהתקיימה בין ניצב בדימוס אדרי לבין עו״ד פישלר עסקה בטענותיו של עו״ד פישלר בנוגע להתנהלות המשטרה לפי ראייתו. עו״ד פישלר ביקש להעביר מסמך מפורט בנושא לניצב אדרי, כמי שאמור להיות המפכ״ל המיועד של משטרת ישראל. הפרסומים השקריים כאילו ניצב בדימוס אדרי ביקש או פנה לעו״ד פישלר בכדי שרפי רותם לא יופיע בוועדת גולדברג הם שקר מוחלט ומהווים דיבה חמורה".


עם זאת לעורך דינו של רפי רותם גרסה שונה לחלוטין. עורך הדין פישלר אמר לאור גרסת אדרי: "הנוסח הוא שקרי. צ'יקו אדרי פנה אליי ויש לי גם הודעות סמס ממנו. הוא פנה אליי לתאם את הפגישה עוד ביום שבו מונה, ביום שישי ה-2 בנובמבר, אחרי שפרסמתי את הפוסט שבו כתבתי שאני מייצג את רפי רותם.

פישלר המשיך ואמר: "הוא פנה אליי כמה פעמים כדי לתאם פגישה בלשכתו. אני לא יזמתי ולא פניתי. הפגישה התקיימה לבקשתו אחרי כמה דחיות ב-15 בנובמבר. הוא ביקש וקיבל עוד קודם לכן את פרטי התלונה של רפי רותם. השיחה נסבה לבקשתו על תלונתו של רפי רותם כלפיו. אני הכנתי לקראת הפגישה גם מסמך שהגשתי לו על משטרת ישראל וחוליה על נקודות שאותן צריך לשפר".