בעלה של העובדת בחברה של לבייב שנפלה אל מותה: "אין מצב שהיא התאבדה"

המשטרה הגיעה לבית משפחתה של מזל הדדי ואמרה כי החקירה תעבור לדרגים גבוהים יותר. בריאיון מיוחד לכאן חדשות אומר בעלה, קובי כי "האמת חבויה ב-40 דקות שבהן משהו לא ידוע קרה, לפני מותה"
הדס גרינברג
22 בנובמבר 2018
21:58

קובי הדדי, בעלה של מזל שנפלה אל מותה לאחר שנחקרה על עבודתה ומעורבותה בחברתו של לב לבייב ובפרשת "יהלום שחור", טען בריאיון מיוחד לכאן חדשות כי הוא לא מאמין שהיא התאבדה. לדבריו, "היא לעולם לא יכולה להתאבד. משהו לא מסתדר". בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (חמישי) כי המשטרה הודיעה למשפחה שהחקירה תועבר לדרגים גבוהים יותר, מכיוון שלטענתם קרו דברים שנראים להם לא הגיוניים. 

"היא לא קשורה לפרשה של הברחת היהלומים. האמת חבויה ב-40 דקות שבהן משהו לא ידוע קרה, לפני מותה", אמר הדדי. הוא סיפר כילאחר שאישתו יצאה מהעבודה, חברו פגש אותה ואמר שהיא "נראתה רגיל והלכה הביתה". לאחר מכן, היא חזרה על צעדיה, חזרה לחברה והתאבדה. הדדי מספר ש"משהו פה לא מתסדר, משהו יושב בנשמה – מה קרה שם".

עוד מספר הדדי שלאחר החקירה קיבל את מזל "כשבר כלי", והוסיף: "החוקר התקשר אלי והתחיל לצרוח כדי שהיא תשמע - שהיא הולכת לכלא ושהיא צריכה עורך דין. הוא חזר על זה שש שבע פעמים". נוסף על כך, החוקר מנע ממזל לדבר עם בעלה על מה שאירע בחקירה. מאוחר יותר התגלה כי מזל הייתה מעולפת כשעה וחצי מחקירתה. 


מעבר לכך, אף אחד מחברת LLD או משירותי הרווחה בעיר ראשון לציון, שם מתגוררת משפחת הדדי, לא יצר קשר עם המשפחה. בנוסף על כך, חברה של מזל מציינת כי המנהלת שלה, שהייתה גם חברתה, התעללה בה בשבועיים האחרונים עוד לפני פתיחת החקירה.

חברת LLD, פנתה אתמול במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובו דרשה להקים ועדת בדיקה לנסיבות מותה של. בחברה דרשו ממנדלבליט להוציא את החקירה מידי המשטרה כדי לבדוק את נסיבות מותה של העובדת.

בחברה טוענים כי הופעלו לחצים משמעותיים על העובדת מצד המשטרה, ודקות אחרי שקיבלה זימון לחקירה נוספת, נמצאה מתה: ״נסיבות מותה של העובדת מעלות חשש כי נטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית, בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה בימים האחרונים. אירוע זה מחייב בדיקה עצמאית ודחופה״. כמו כן, מתייחסים במכתב לביקורת שמתח בית המשפט בנוגע לנחקר אחר בתיק ורואים בכך מדד נוסף להתנהלות החקירה, כפי שפורסם בכאן חדשות.