הפגנת האתיופים מול תחנת המשטרה

עשרות בני העדה האתיופית הפגינו מול תחנת משטרה באשדוד

המפגינים מוחים על אלימות משטרתית נגד תלמיד אתיופי בעיר, שתועדה ופורסמה בכאן 11. המוחים: "די לאלימות המשטרתית. אנחנו יהודים. די לאפליה. הבנים שלנו גם משרתים בצבא"
אוריה אלקיים
25 בנובמבר 2018
18:28

עשרות בני העדה האתיופית הפגינו היום (ראשון) מול משטרת אשדוד במחאה על אלימות משטרתית נגד צעיר אתיופי, שתועדה לפני שלושה שבועות ופורסמה בשבוע שעבר בחדשות הערב בכאן 11. בתיעוד נראו שני שוטרים מכים תלמיד אתיופי בתוך בתי ספר בעיר. ביום רביעי צפוי להיערך דיון דחוף בנושא בוועדת החינוך של הכנסת.


המפגינים קראו "די לאלימות המשטרתית. אנחנו יהודים. די לאפליה. הבנים שלנו גם משרתים בצבא", ובנוסף על כך, אחד המפגינים אמר: "השוטרים הבינו שככה זה המודה, אתה יכול לבוא לילד אתיופי בן 15 ולתת לו שתי כאפות ולא ידברו איתך, כי אין לו אבא ואמא שיבואו להתלונן - זה לא יקרה יותר". 

המשטרה מסרה את גרסתה על האירוע: "בניגוד לנטען, בלשי משטרת ישראל הוזעקו לבֿית הספר בהמשך לאירוע תקיפה שאירע בו . החשודים זומנו לחקירה, ולאחר שאחד מהם בחר שלא להתייצב, נאלצו הבלשים להגיע למקום הימצאו ולעוצרו. החשוד התנגד באופן אקטיבי למעצר. כל טענה על רקע מוצאו של החשוד לא רלוונטית, שכן במהלך האירוע נעצרו גם מעורבים נוספים".

בעיריית אשדוד גם הגיבו על האירוע ואמרו "המשטרה מוזמנת להתערב במקום שנשקפת סכנה לתלמידים או לצוות, כפי שהחוק מחייב. שלומם, בטיחותם ורווחתם של בני הנוער ימשיכו לעמוד בראש מעייניהם של גורמי החינוך, ותעיד על כך העובדה שעד כה לא התקבלה מצד התלמידים כל תלונה על הטענות שהעליתם".