מהגרים בגבול מקסיקו ארה"ב
צילום: Pedro Pardo / AFP

מאות מהגרים ממרכז אמריקה מנסים לחצות את גבול מקסיקו-ארה"ב

מעבר הגבול הגדול ביותר בין המדינות, המחבר את העיר טיחואנה וסאן דייגו, נסגר למעבר לאחר שמאות בני אדם פרצו את הגבול. בחודשים האחרונים התקדמה שיירת המהגרים ממרכז אמריקה לעבר הגבול, והנשיא טראמפ הצהיר בעבר כי הם ייתקלו בכוחות צבאיים
איתמר מרגלית
25 בנובמבר 2018
22:33
עודכן ב 22:39

מאות מהגרים מנסים לפרוץ הערב (ראשון) את גדר הגבול בין מקסיקו לארצות הברית. בתיעוד מהמקום נראים עשרות מהגרים חוצים בריצה את הגבול בין המדינות. בעקבות כך האירוע, הופסקה הפעילות בכל נקודות הביקורת במעבר הגבול הגדול ביותר בין המדינות, המחבר בין בין סן דייגו לטיחואנה ותנועת כלי הרכב במעבר הגבול באזור הופסקה.

המהגרים שהתקרבו אל הגבול נשאו דגלי ארצות הברית ושלטים בהם נכתב: "אנחנו לא פושעים, אנחנו עובדים בינלאומיים". הקבוצה כללה בעיקר גברים וכמה נשים עם עגלות ילדים. מסוקים של משמר הגבול האמריקני הוקפצו לאזור.

יותר מ-5,000 מהגרים הגיעו בימים האחרונים לטיחואנה, לאחר שעשו את דרכם בשבועות האחרונים מרחבי מקסיקו. רבים מהם מקווים להגיש בקשה למקלט בארצות הברית. לפי דיווחים מהמקום, מהצד האמריקני של הגבול נעשה שימוש בגז מדמיע לעבר המהגרים. מנגד המשטרה במקסיקו לא השתמשה באלימות נגדם.