הנערה יארה איוב בת ה-16

חשד לרצח: גופתה של בת 16 נמצאה בגוש חלב שבצפון

ככל הנראה מדובר בגופתה של הנערה יארה איוב, שדווח עליה בשבת כי היא נעדרת. יו"ר הכנסת דחה את הבקשה לקיים בדחיפות דיון חוזר על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא רצח נשים והותקף: "בנושא כזה אין מקום לשיקולים פוליטיים"
אורלי אלקלעי ורובי המרשלג
26 בנובמבר 2018
15:28

המשטרה איתרה היום (שני) גופה של אדם בכפר גוש חלב שבגליל העליון. החשד הוא שזו גופתה של הנערה יארה איוב בת 16, שדווח עליה בשבת כי היא נעדרת. היא נראתה לאחרונה ביום שישי האחרון, סמוך למאפייה בכפר.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין דחה היום את הבקשה לקיים בדחיפות דיון חוזר על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא רצח נשים. חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) וחברתה למפלגה יעל כהן-פארן אמרו בתגובה כי "בקואליציה של נתניהו אין הבחנה בין שקר לאמת - בנושא כזה אין מקום לשיקולים פוליטיים".

חברות הכנסת פנו לאדלשטיין כדי שיפעיל את סמכותו על פי התקנון - סעיף 128 ח', ויקצר את זמן הצינון הנדרש על מנת לקיים דיון חוזר. שפיר תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה כי הוא "מרשה לעצמו לשקר לציבור שהוא מטפל בנושא ובמקביל להצביע נגדו בכנסת".

כהן-פארן, מי שהייתה בין יוזמות ההצעה להקמת ועדת החקירה והגישה אותה מחדש אמש, מסרה: "אני מאוכזבת שהבקשה שלנו נדחתה. זהו לא נושא של ימין או שמאל, ואין מקום לשיקולים פוליטיים. הציבור מצפה שנתעלה על עצמנו כדי להביא שינוי קריטי, במקרה הזה בין חיים ומוות".

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, חברת הכנסת עאידה תומא-סולימאן (הרשימה המשותפת) התייחסה למציאת הגופה: "עוד אסון מכה בנו. גופתה של יארה איוב נמצאה לאחר שעקבותיה נעלמו בסוף השבוע. מהרגע שיארה נעלמה אני עם היד על הלב, החשש שמא קופחו חייה השתלט מאחר והמציאות לימדה אותנו בדרך הקשה ביותר כי סוף טוב לא ייצא מזה".

אמש השתתפו כאלף נשים וגברים בצעדת יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים שנערכה בכיכר רבין בתל אביב. ההפגנה נערכה על רקע ביקור ראש הממשלה נתניהו במעון לנשים מוכות. בביקורו הצהיר נתניהו שיקים ועדה ממשלתית בנושא האלימות כלפי נשים, אך החליט כי יעמוד בראש חלק מהדיונים בוועדה למאבק באלימות הנוגעים לאלימות במשפחה. המטרה היא לדאוג לתקצוב חיצוני ופתרון מחלוקות בינמשרדיות. הוועדה למאבק באלימות הוקמה לפני שנה וחצי, בראשות השר גלעד ארדן, והיא גיבשה תכנית בעלות 250 מיליון שקלים, שלא הועבר לה מעולם.

 

תגיות:
רצח נשים