הנערה שנרצחה - סילבנה צגאי

מנכ"לית המרכז הקהילתי לנשים אריתראיות: "הגברים בקהילה אלימים"

עדן טספה מרים סיפרה שהגברים נעצרים לזמן קצר ומשוחררים ואמרה כי "יש מלא אלימות בקהילה ואנחנו לא מקבלים שום עזרה". המנכ"לית סיפרה כי הכירה את הילדה שנרצחה: "חמודה וחייכנית"
בחצי היום
27 בנובמבר 2018
15:39

מנכ"לית המרכז הקהילתי לנשים אריתראיות, עדן טספה מרים, התייחסה היום (שלישי) לרצח של הנערה סילבנה צגאי בת ה-13 והסבירה כי הגברים בקהילה האריתראית אלימים ומכים נשים וילדים. טספה מרים האשימה את המשטרה באזלת יד ואמרה כי הגברים האלימים נעצרים ליום או יומיים ולאחר מכן משתחררים.

"יש מלא אלימות בקהילה שלנו ואנחנו לא מקבלים שום עזרה", אמרה טספה מרים וסיפרה כי היא מפחדת ללכת בכביש. "נתתי למשטרה הוכחה שבן הזוג שלי מאיים שיירצח אותי ומטריד אותי בטלפון, הם עצרו אותו ליום אחד ושיחררו אותו", סיפרה מנכ"לית המרכז הקהילתי.

טספה מרים סיפרה גם כי הכירה את הנערה שנרצחה אמש מהכנסיה: "ילדה חמודה וחייכנית". המנכ"לית אמרה כי המרכז שולח נשים וילדים לקיבוצים, אך אמרה שמי שעוזר להם זה מתנדבים וביקשה מהמשטרה להגיב.

בית משפט השלום בתל אביב התיר הבוקר לפרסם כי החשוד ברצח צגאי בת ה-13 בשכונת התקווה הוא טספברהן טספסיון, נתין אריתראי המתגורר בתל אביב, בשנות ה-30 לחייו. טספסיון, היה נשוי לאמה של צגאי.