רונה קינן
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 27.11.2018

עדכון אחרון - 27.11.2018
מערכת כאן
28 בנובמבר 2018
16:48

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

רונה קינן - מות התפוז 

שיר הנושא של אלבומה החדש של רונה קינן והראשון מזה שבע שנים מזכיר קצת נשכחות אבל עם סאונד מעודכן. הסינגל הראשון, "הזמן הזה", מהאלבום שמפיקים תום דרום ותמיר מוסקט הציג רונה אחרת, מעודכנת ואלקטרונית יותר בהשפעת רוח התקופה. הסינגל השני הוא קצת יותר רונה שאנחנו מכירים, כמו קריאת הרגעה למעריצים הוותיקים, איתות שאומר הכול בסדר זו עדיין אני פשוט בעטיפה חדשה. אבל מות התפוז הוא יותר מזה, או כפי שרונה עצמה אמרה: ״מות התפוז הוא במובן מסוים הלב של האלבום. כתבתי אותו כשברקע הדהד לי שירו של טשרניחובסקי, ״מות התמוז״. העיסוק בסמל הזה, בתפוז, הפך לנושא מרכזי, השזור לאורכו ולרוחבו של האלבום״.

איזי גאון - The Night of The Living Dead 

איזי גאון עושה מוזיקה כבר הרבה זמן אבל לא שמעתם עליו. אולי זה בגלל שהוא קצת מפוזר אבל זה בעיקר בגלל שאת שבע השנים האחרונות הוא בילה בנסיונות לפרוץ את תקרת הזכוכית בלונדון עם הרכב בשם Tabloid. עכשיו הוא בישראל עם אלבום סולו חדש בשם Baby Elephant כי לפילים כידוע יש הריון מאוד מאוד ארוך וכך גם היה ההריון של האלבום הזה. הסינגל The Night of the Living Dead מביא את סיפורם של בני זוג בלילה מסויט בלונדון כשהם תחת השפעת סמים פסיכדליים וכולם נראים להם כמו זומביים (לא סתם שם השיר הוא שמו של סרט מכונן בז'אנר הזומביים). 

Goodbye June – Live in The Now

היידד! המגמה נמשכת! אחרי שנים שבהן במוזיקה חזרו לשנות ה-80, הרטרו לרוק שנות ה-90 כבר כאן. להקת Goodbye June הוקמה בידי שלושה בני דודים מנאשוויל טנסי ובשנת 2016 יצא ה-EP הראשון שלהם. שם הלהקה נבחר לאחר מותו הטרגי של אחיו של הגיטריסט טיילר בקר, שנהרג בחודש יוני. השנה להקה צעירה אחרת בשם Greta Van Fleet (אולי שמעתם עליהם), שכרה אותם בתור מופע חימום עבור סיבוב ההופעות שלהם וזה כמובן פתח להם דלתות ועולמות חדשים. השיר Live In the Now לקוח מה-EP החדש שלהם Secrets In The Sunset.

Vulfpeck Feat. Theo Katzman - Lonely Town 

להקת ה-Fאנק Vulfpeck חוזרת עם אלבום שמיני וסינגל קצת אחר. הפאנק והגרוב עדיין כבר אבל במינון נמוך ועם הרבה איפוק, בכל זאת זה שיר על בדידות ואהבה. את השיר מוביל סולן הלהקה Theo Katzman שגם מתחזק קריירת סולו. כיוון שהם להקה אינסטרומנטלית בעיקר, הם טורחים לציין את שם הסולן כשהם מוציאים שירים ווקאליים. חבר'ה קפדניים.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Forest – Tiger
The Paz Band – Never Far
מוניקה סקס – זה הזמן
נדב אזולאי וגיל נמט – מה להפסיד
נועם בנאי – להרפות
Curtis Harding - Where We Are
Greta Van Fleet – Anthem
Marianne Faithfull - The Gypsy Faerie Queen feat. Nick Cave
Mass Gothic - How I Love You
Patrick Watson - Melody Noir
Sam Fender – That Sound
Tamino – Tummy

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים