אדרי וארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן על פסילת מינויו של אדרי: "חוסר סבירות קיצונית"

השר לביטחון הפנים אמר שיש בפסילה "הטעייה מוחלטת" ושאינו רואה בעיה בפגישה של אדרי עם עו"ד פיני פישלר. לדברי השר ארדן, אדרי מוכן לעשות פוליגרף גם על תוכן הפגישה עם פישלר
אמיר בר שלום
30 בנובמבר 2018
20:43

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הערב (שישי) לפסילת מינויו של ניצב בדימוס משה אדרי למפכ"ל המשטרה ואמר כי ההחלטה של ועדת גולדברג למינוי בכירים "לא הגיונית ולוקה בחוסר סבירות קיצונית". ארדן הדגיש בתכנית "חדשות השבוע" בכאן 11 כי "יש פה הטעייה מוחלטת" וכי אינו רואה בעיה בפגישה של אדרי עם עורך הדין פיני פישלר, עורך דינו של חושף השחיתויות רפי רותם.

ארדן ציין כי יתקיים דיון בממשלה בנוגע להחלטת הוועדה. "מדובר בקצין ש-30 שנה משרת ולא דבק בו רבב פלילי. הוא עבר את הפוליגרף בהצלחה", אמר השר בריאיון לאמיר בר שלום. "אני מציע לצופים להיכנס לפייסבוק של עורך הדין פישלר - זה אדם שכל יום מעלה פוסטים נגד המשטרה", אמר ארדן. 

לדברי השר ארדן, אדרי מוכן לעשות פוליגרף גם על תוכן הפגישה עם פישלר. "אין פה שום דבר אפל", אמר. השר ציין כי התלונה של רותם נדונה בעבר ונסגרה. "התלונה הוגשה עוד לפני הפגישה עם פישלר וגם בה לא היה פסול", אמר ארדן והוסיף כי לדעתו, הגורמים המשפטיים שמייעצים לממשלה צריכים לקחת עובדות – יש קצין שמשרת עשרות שנים ועבר פוליגרף. "יש משהו מאוד תמוה בהתנהלות" הדגיש ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מנוע מלעסוק במינוי ומעולם לא שוחח עמי על כך.

על רקע הסירוב למנות את אדרי למפכ"ל, פורסם כי ניצב מוטי כהן צפוי להתמנות ביום ראשון לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. ניצב מוטי כהן משמש היום כמפקד מחוז דרום של המשטרה. ועדת גולדברג התכנסה אתמול והחליטה כי היא פוסלת את מועמדותו של אדרי לתפקיד, אחרי החשיפה בכאן חדשות שלפיה ביקש לפגוש את חושף השחיתויות רפי רותם שהתלונן נגדו בוועדה. השר לביטחון הפנים הודיע כי הוא אינו מקבל את עמדת הוועדה בשל שוויון הקולות בין חבריה, וכי הוא ימנה בקרוב ממלא מקום למפכ"ל. בנוסף, ארדן דרש להציג את טיעוניו בפני הוועדה.

ביום חמישי טען רותם בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב' כי אדרי ניסה להשפיע על עדותו בפני הוועדה למינוי בכירים ביום שלישי. כששמע שהוא הולך להתלונן בפני הוועדה, פנה אדרי לעורך דינו של רותם, לאחר שהאחרון העלה פוסט בפייסבוק שממנו ניתן היה להבין כי הוא מתכנן לפנות לוועדת גולדברג. בשיחה הוא דרש ממנו להיפגש עימו כדי לשוחח על פרטי התלונה.

בריאיון סיפר רותם כי בשנת 2009 זומן למשטרת מרחב ירקון, עליה פיקד אדרי, כדי להעיד נגד רות דוד בפרשת רשות המסים. אדרי, לטענתו, סילק אותו מתחנת המשטרה ומנע ממנו למסור את הידוע לו.