רפי רותם
צילום: פלאש 90

מינוי המפכ"ל: רותם הגיש שלוש תלונות נגד אדרי

חושף השחיתויות התלונן במשטרה על קשר פסול בין אדרי לרונאל פישר וביקש מהיועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית נגד אדרי. רותם טוען לאלימות כלפיו מצד פקודיו של המפכ"ל המיועד
אמוץ שפירא
02 בדצמבר 2018
06:26

חושף השחיתויות רפי רותם הגיש בימים האחרונים שלוש תלונות לגורמים שונים נגד המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה משה אדרי. אמש (שבת) פורסם כי ביום חמישי, רותם התלונן במשטרה על קשר פסול בין אדרי לרונאל פישר באמצעות קצין בדימוס שהיה מקושר ביניהם.


קודם לכן פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקש לפתוח בחקירה פלילית נגד אדרי. בפנייה הוא טען כי אדרי מנע ממנו להגיש מסמכים ועדות נגד רות דוד, וכן על תקיפה של חמישה שוטרים, פקודיו של אדרי, לאחר שנעצר ללא עדות והושם במעצר אזוק בידיו וברגליו תוך הפרת זכויותיו, לדבריו.

לפני כשבועיים הגיש רותם תלונה גם לנציב תלונות הציבור על התביעה של השופט בדימוס דוד רוזן שבה הוא טען לטיוח חקירת אלימות השוטרים.

ביום שישי התייחס רותם להמלצה שלא למנות את ניצב בדימוס משה אדרי למפכ"ל המשטרה ואמר בריאיון ראשון לאמיר בר שלום ב"חדשות השבוע" בכאן 11, לאחר ההמלצה של הוועדה למינוי בכירים, ועדת גולדברג כי "פרופסור הרשקוביץ כלל לא נכח בעדות שלי בוועדה". רותם חשף מסמך בתכנית שבו נכתב לכאורה בהוראת אדרי: "רפי רותם לא מפחד מהמשטרה ולכן צריך לעצור אותו ולחקור אותו".

רותם סיפר שהתרשם מהשופט אליעזר גולדברג כי הוא בקיא בכל הטענות נגדו ו"הדברים האלימים" שעשו לו, לטענתו, בתחנת המשטרה של אדרי. "הייתי כפות, אפילו תנאים מינימליים של מחבל לא קיבלתי - השופט גולדברג היה בהלם", אמר רותם בחדשות השבוע. 

בשישי פורסמו לראשונה ההתכתבויות ב"חדשות השבוע" שהוצגו לוועדת גולדברג, שהעלו סימני שאלה על גרסת אדרי. אדרי טען שהפגישה בינו לבין עורך הדין פיני פישלר, שמייצג את רותם, לא עסקה כלל במרשו והם בכלל לא דנו בנושא.

על רקע הסירוב למנות את אדרי למפכ"ל, פורסם כי ניצב מוטי כהן צפוי להתמנות ביום ראשון לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. ניצב מוטי כהן משמש היום כמפקד מחוז דרום של המשטרה. ועדת גולדברג התכנסה אתמול והחליטה כי היא פוסלת את מועמדותו של אדרי לתפקיד, אחרי החשיפה בכאן חדשות שלפיה ביקש לפגוש את חושף השחיתויות רפי רותם שהתלונן נגדו בוועדה. השר לביטחון הפנים הודיע כי הוא אינו מקבל את עמדת הוועדה בשל שוויון הקולות בין חבריה, וכי הוא ימנה בקרוב ממלא מקום למפכ"ל. בנוסף, ארדן דרש להציג את טיעוניו בפני הוועדה.