המועמד לתפקיד המפכ"ל משה אדרי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שקד על סערת המפכ"ל: "לא יכול להיות שמסתכלים על כל מעשה בפינצטה"

שרת המשפטים התייחסה לפסילת מינויו של אדרי ואמרה שלא צריך לחפש עילות לפסילת המינוי. שקד הסבירה שהמפגש בין אדרי לפישלר היה לגיטימי ושההחלטה שלא לאשר את המינוי בוועדת גולדברג "לא קבילה ולוקה בחוסר סבירות"
הבוקר הזה
02 בדצמבר 2018
08:32

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה הבוקר (ראשון) להחלטת ועדת גולדברג, הוועדה למינוי בכירים, שלא למנות את משה אדרי למפכ"ל המשטרה. "לא צריך שבכל דבר ובכל מעשה יחפרו, ינברו ויחפשו עילות לפסילת מינוי. לא יכול להיות שמסתכלים על כל מעשה בפינצטה", אמרה שקד לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם שרת המשפטים איילת שקד

לדברי שקד, זה טבעי שמועמד נפגש עם אנשים שמתנגדים למינויו ואין צורך לדווח על כך. "אדרי לא עבר עבירה פלילית", הסבירה שרת המשפטים. שקד הוסיפה כי יש סיבות מיוחדות לממשלה לאשר את המינוי למרות החלטת הוועדה. "שניים מחברי הוועדה כתבו חוות דעת בהירה והגיונית בעד המינוי והסיבה שבגללה השופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה, ופרופסור טליה איינהורן החליטו שלא לאשר את המינוי אינה קבילה ולוקה בחוסר סבירות".

בדבריה, שקד מחזקת את דבריו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שאמר ביום שישי ב"חדשות השבוע" כי ההחלטה "לא הגיונית ולוקה בחוסר סבירות קיצונית". ארדן הדגיש בתכנית כי "יש פה הטעייה מוחלטת" וכי אינו רואה בעיה בפגישה של אדרי עם עורך הדין פיני פישלר, עורך דינו של חושף השחיתויות רפי רותם.

שקד ציינה כי כבר לפני כחודשיים אמרה כי צריך לבטל את הוועדה למינויים בכירים: "הוועדה הזאת מיותרת כי בדיקת טוהר המידות נעשית במשרד המשפטים. הוועדה הזאת מסרבלת את התהליך".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני

ראש האופוזיציה ציפי לבני מהמחנה הציוני הגיבה לדברי השרה שקד ואמרה כי היא, מפלגתה והממשלה עושות לינץ', כלשונה, בממלכתיות. לבני הוסיפה ב"הבוקר הזה" כי הוועדה הדנה במינוי בכירים חשובה, כדי לשמור על אמון הציבור במינויים, ו"מרגע שפסלה את אדרי אז הוא פסול". לדבריה, הממשלה מורידה אותנו במדרון חלקלק, ויש ניסיון לשחוט את כל המערכת, היוצרת אמון במערכות החוק והמשפט.

השר לוין: "כל שיטת המינויים הנוכחית היא בעייתית מאוד"

השר יריב לוין אמר על פסילת מינויו של משה אדרי כי "כל שיטת המינויים הנוכחית היא בעייתית מאוד". לוין הדגיש כי בוחרים ממשלה כדי שהיא תוכל למשול ושרים כדי שיוכלו לעבוד. "אם ארדן יחליט להביא את המינוי לממשלה אני אגבה אותו. אנחנו צריכים לעודד אנשים שמוכנים לקחת גם סיכונים", אמר השר.

האזינו לריאיון המלא עם השר יריב לוין

לוין התייחס לוועדה למינוי בכירים: "אני קראתי לבטל את הוועדה. אני מביע את עמדתי, ולא תמיד יש לה רוב. בתחילת הדרך הייתי כמעט קול בודד, אני שמח שיותר אנשים מסכימים. אני חושב שהתהליך פגום מיסודו, ונדמה לי שהאירוע הנוכחי מוכיח את זה ביתר שאת".