משה אדרי
צילום: פלאש 90

המינוי למפכ"לות: החלטת ועדת גולדברג תבוטל?

האם היועמ"ש יאפשר לשר ארדן להופיע בפני הוועדה למינוי בכירים או יאפשר לו למנות את משה אדרי למפכ"ל - על אף פסילת המועמדות? אפשרות נוספת שנבחנת - העברת החומרים שהצטברו על שולחן הוועדה לממשלה
תמר אלמוג
02 בדצמבר 2018
23:02

לאחר שהוועדה למינוי בכירים, ועדת גולדברג, פסלה את מועמדותו של משה (צ'יקו) אדרי למפ"כלות, היום (ראשון) מחכים להחלטת היועמ"ש - אם יאפשר לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן להופיע בפני הוועדה כפי שאמר שרוצה, או יאפשר לו את המינוי למרות ההחלטה. אחת החלופות שנבחנת היא שאם תבוטל החלטת הוועדה, תיבחן האפשרות שכל החומר שהשתמשה בו הוועדה יועבר לממשלה, כולל דברים שהוועדה לא פסלה את אדרי בגינם. כמו כן, כשהיועץ קבע שאין מניעה משפטית, לא הייתה התייחסות לדוח מבקר המדינה.


מוקדם יותר היום  יו"ר הוועדה למינוי בכירים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, אמר בריאיון בלעדי ברשת ב' כי אדרי "חד וחלק אינו ראוי להיות מפכ"ל", משום שלא עבר את בדיקת הפוליגרף. בתגובה להצהרת גולדברג, שני החברים הנוספים בוועדה פרופ' דניאל הרשקוביץ' ומשה טרי פרסמו הודעה ממנה עולה כי מבחינתם אדרי עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף והוא ראוי לכהן כמפכ"ל המשטרה.

לאחר פרסום דברי הרשקוביץ' ואדרי, ביקש השופט גולדברג להבהיר את דבריו בדבר הפוליגרף ופירסם הודעה בה נאמר: כשנשאל האם אדרי עבר את הפוליגרף, הוא התייחס לכך שהוא לא נשאל בבדיקה על הפגישה עם רפי רותם ועו"ד פישלר".

האזינו לריאיון הבלעדי עם יו"ר הוועד למינוי בכירים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג: