מנהרת הטרור שאותרה
צילום: דובר צה"ל, Marc Israel Sellem

מבצע "מגן צפוני": תיעוד ראשון מהמנהרה שאותרה בגבול לבנון

בתמונה שפרסמו בצה"ל נראה החלק הפנימי של המנהרה חוצת הגדר שאותרה סמוך לכפר כילא. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אנו פועלים בכל הגזרות במקביל. נמשיך בפעולות נוספות, גלויות וסמויות"
משה שטיינמץ ורובי המרשלג
04 בדצמבר 2018
13:11

מבצע "מגן צפוני": בצה"ל פרסמו היום (שלישי) תמונה ראשונה של מנהרת הטרור של ארגון חיזבאללה שאותרה בגבול הצפון. ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר כי "מי שינסה לפגוע במדינת ישראל - ישלם מחיר כבד".


המנהרה חוצת הגדר אותרה במרחב דרום כפר כילא, כך הוסיפו בדובר צה"ל, והכוחות בשטח מבצעים מהלכים מבצעיים והנדסיים בהמשך לאיתור המנהרה ולקראת נטרולה. המנהרה חצתה לשטח ישראל אך לא היוותה איום מידי על תושבי האזור.

"צה"ל יצא הבוקר למבצע 'מגן צפוני' שמטרתו חשיפת ונטרול מנהרות טרור מלבנון", אמר נתניהו. "אנו פועלים בכל הגזרות במקביל. נמשיך בפעולות נוספות, גלויות וסמויות, כדי להבטיח את ביטחון ישראל".

נתניהו שב לפנות בוקר לישראל מפגישה מדינית-ביטחונית עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שהתקיימה בבריסל. בפגישה עדכן רה"מ את פומפאו על המבצע ואמר כי המנהרות החודרות שבנה חיזבאללה הן הפרה בוטה של הריבונות הישראלית ושל החלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701.

עוד הוסיף נתניהו בפגישה כי יש למנוע את התוקפנות האיראנית בסוריה, בעיראק, בלבנון ובמקומות אחרים.