תיעוד מחשיפת מנהרה של חיזבאללה
צילום: דובר צה"ל

תיעוד: מנהרת הטרור שחדרה מלבנון לשטח ישראל

צה"ל פרסם התיעוד מתוך מנהרת הטרור של חיזבאללה, שנחפרה ממרחב דרום כפר כילא בלבנון ונחשפה היום בשטח ישראל. במקביל פרסם חיזבאללה תיעוד מצד לבנון של העבודות של צה"ל בגבול
רובי המרשלג ומשה שטיינמץ
04 בדצמבר 2018
18:33

צה"ל פרסם הערב (שלישי) תיעוד מתוך מנהרת הטרור ההתקפית של חיזבאללה, שנחפרה ממרחב דרום כפר כילא בלבנון ונחשפה היום בשטח ישראל. במקביל פרסם חיזבאללה תיעוד מהצד של לבנון, של העבודות של צה"ל בגבול. הבוקר הודיע צה"ל על יציאה למבצע "מגן צפוני" לחשיפה ולנטרול מנהרות טרור התקפיות שחופר ארגון הטרור.הערב פורסם בכאן רשת ב' כי בישראל סבורים כי חשיפת המידע על פרויקט המנהרות של חיזבאללה, תשפיע גם על זירות אחרות - מכיוון שפרויקט המנהרות היה סוד ממודר של ארגון הטרור. חבר ועדת חוץ וביטחון בכנסת, חבר הכנסת עפר שלח (יש עתיד), האשים בריאיון לרן בנימיני בתכנית "כאן הערב" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עושה במבצע "שימוש פוליטי ציני".

"העיתוי נבחר על ידי הגורמים המקצועיים ולא ראיתי עוד שגורמים מקצועיים נכנעו לשיקולים פוליטיים. מי שניצל זאת לצרכים פוליטיים היה נתניהו", אמר שלח בריאיון. חבר הכנסת הדגיש כי "חיזבאללה ספג מכה כשמתגלה שמתחת לאפה של ממשלת לבנון, הוא מבצע פעילות התקפית". 

חבר הכנסת שלח ציין כי העורף בישראל "לא מוכן מספיק" אם תהיה הסלמה בצפון וכי התכנית הנרחבת למיגון הצפון עדיין לא מספיקה. "האיום בצפון הוא הרבה יותר גדול מאשר בדרום והמענה הרבה יותר חלש", הסביר שלח.