ציפי לבני
צילום: פלאש 90

ממתקפה לגיבוי: השינוי בדף המסרים של המחנה הציוני

עם תחילת הפעולה של צה"ל בצפון תקפו במחנה הציוני את ראש הממשלה, אך לאחר כמה שעות עברו לקו ממלכתי. ציפי לבני: "תומכים בצה"ל אך נתניהו הוציא את האירוע מפרופורציה"
הבוקר הזה
05 בדצמבר 2018
08:52

סיעת המחנה הציוני שינתה אמש את דף המסרים שלה בסוגיית המבצע של ישראל בגבול הלבנון. שעות לאחר תחילת המצבע הוציא מרכז האופוזיציה ויו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, מכתב ובו כתב ש"האופוזיציה דורשת תשובות האם זה מבצע צפוני או מבצע מגן נתניהו?". עוד כתב חסון שיש סימן שאלה סביב עיתוי המבצע ותהה האם הוא נועד להזיז את הפוקוס מתיק 4000 כדי לחזק את "תדמית מר ביטחון" של נתניהו.

עם זאת, בחלוף כמה שעות נשלח דף מסרים שונה לחברי סיעת המחנה הציוני, ובו נכתב בין השאר: "אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל ועל כולנו לאפשר להם לבצע את עבודתם ללא רעשי רקע. מדובר במצב מורכב. אנחנו באופוזיציה נותנים גיבוי מלא למפקדי הצבא וסומכים על הרמטכ"ל שפועל ברצינות". מסר נוסף שמופיע בדף המסרים כותב: "אנחנו לא נתנהל בחוסר אחריות, כמו שנתניהו, התנהל, כראש אופוזיציה, מול אולמרט בזמן מבצע צבאי". ישנן הערכות בקרב חברי כנסת במחנה הציוני ששינוי הקו נובע מביקורת ציבורית שנשמעה כלפי האופוזיציה על כך שחלקים ממנה תקפו פוליטית את נתניהו במהלך היום, בזמן הפעילות לסיכול המנהרות בצפון.

יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני התייחסה לנושא בריאיון לאריה גולן בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב'  ואמרה: "אנחנו בוודאי אופוזיציה אחראית. אנחנו תומכים בצבא הגנה לישראל על כל פעולה שהוא עושה ואנחנו מאחלים הצלחה במשימה. והתמיכה הזאת והאחריות הזאת היא גם להכניס את האירוע לפרופורציה. הביקורת היא לא על צבא הגנה לישראל, היא ביקורת על ראש הממשלה. זו לא סיטואציה שבה חיילנו בעורף האויב. זו פעולה הנדסית בעורף מדינת ישראל. ראש הממשלה הוציא את האירוע מפרופורציה".