האוניברסיטה העברית בהר הצופים
צילום: פלאש 90

האקדמיה ללשון לאוניברסיטה העברית: למדו את כל התארים בעברית

באקדמיה הודיעו שכינסו ישיבת חירום בעקבות החלטת האוניברסיטה לאפשר ללמוד לתארים מתקדמים באנגלית. בכירים באקדמיה: "ההחלטה תפגע בשפה העברית"
לירן כוג'הינוף
05 בדצמבר 2018
17:46
עודכן ב 17:46

מליאת האקדמיה ללשון העברית קראה היום (רביעי) להנהגת האוניברסיטה העברית בירושלים להימנע מהמדיניות שהאוניברסיטה נוקטת, ולפיה לימודים לתארים מתקדמים יועברו בשפה האנגלית. המליאה התכנסה לישיבה שהוגדרה ישיבת חירום, שבה נשיא האקדמיה, הפרופסור משה בר אשר, אמר כי ההוראה באנגלית בתארים המתקדמים תחלחל במהירות לבתי הספר התיכוניים ובהמשך לבתי הספר היסודיים – שיבקשו להכין את תלמידיהם ללימודים באוניברסיטאות.

בכירים נוספים באקדמיה ללשון יצאו נגד ההחלטה והזהירו מהתנתקותו של העולם האקדמי מהחברה הישראלית בכלל, ואף מפגיעה במעמדה של האוניברסיטה. בנוסף, באקדמיה קראו לאישים נוספים בעולם האקדמי להצטרף לקריאה לשימור ההוראה בעברית בכל הפקולטאות ובכל התארים.

בסוף השבוע שעבר פורסם שהאוניברסיטה העברית קיבלה החלטה על מדיניות זו, אך עם זאת, המוסד עדיין לא דיווח על החלטה רשמית או גורפת. באוניברסיטה יש כבר מדיניות של שיעורים באנגלית בתארים המתקדמים לסטודנטים זרים, אך לא לכולם. ככל הנראה, ההחלטה החדשה נובעת מרצון לעודד כמה שיותר סטודנטים זרים להגיע ללמוד באוניברסיטה שבמצב כלכלי קשה.