ערן צור
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 4.12.2018

עדכון אחרון - 4.12.2018
מערכת כאן
06 בדצמבר 2018
19:46

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ערן צור – קוראים לו מנש

ערן צור משתף פעולה עם דודו טסה, מה שמעלה את השאלה – "איך לא חשבו על זה קודם?". עד כמה שזה נשמע מתבקש, השניים מעולם לא עבדו יחד. כשטסה היה נער הוא נהג ללכת להופעות של כרמלה גרוס ואגנר כמעריץ מן השורה והנה כעת הוא סוגר מעגל ומלחין שיר לסולן של אותה להקה. החיבור בין השניים נוצר על הסט של הסרט "מאמי", עיבוד קולנועי לאופרת הרוק המיתולוגית שמצטלם בימים אלה. משם העניינים התגלגלו באופן טבעי לשיר חדש, שכתב צור והלחין טסה, ולהופעה משותפת בינואר. האם נזכה לאלבום שלם?

Gerad עם גיל בר הדס – לא מסתדר

רותם ג'ראד הוא ג'אזיסט מחונן ומוזיקאי מצטיין מעמק חפר. רק בן 19 דרך אגב. לפני כשנה הוא הקים את להקת GERAD שמורכבת משבעה חברים, וכפי שכבר הבנתם, היא נקראת על שמו. כל השירים באלבום הבכורה שעתיד לצאת נכתבו על ידו, ביניהם גם ״לא מסתדר״, שיתוף פעולה עם גיל בר הדס ששר כאן. המוזיקאי הצעיר והמוערך משתלב בטבעיות בשיר, ואולי מוכר לכם בזכות אלבום הבכורה היפהפה שהוציא בתחילת השנה.

Beirut – Gallipoli

גליפולי היא עיר נמל ציורית בדרום איטליה. זהו גם שם השיר החדש של ביירות והוא נקרא כך כי שם הוא נכתב, למרבה הקנאה. מדובר בשיר הנושא מתוך האלבום החדש של ההרכב שצפוי לצאת בתחילת פברואר 2019, שלוש שנים מאז אלבומם האחרון. ביירות היא להקת אינדי-פולק אהובה ומוערכת, אך למעשה אפשר להגדיר אותה כפרויקט סולו של המוזיקאי יליד סנטה פה, זאק קונדון. זהו אלבום האולפן החמישי של ההרכב והציפיות, לפחות מבחינתנו, בשמיים.

Balthazar – Entertainment

מגליפולי נעבור היישר לבלגיה, ול-Balthazar, אחד מהרכבי האינדי המגניבים ביותר שיצאו משם בעשור האחרון. השיר החדש שלהם, Entertainment, מצליח למזג השפעות של הרולינג סטונס והסטון רוזס לכדי משהו חדש ומרענן. בשמיעה ראשונה הוא אפילו נשמע קצת כמו קטע מתוך פסקול של סרט, בעיקר בזכות השריקה הקליטה והקצב המתגלגל. אז האמת שסרט אין כאן, אבל שיר מצוין דווקא כן. תוכלו למצוא אותו באלבום הרביעי שלהם, Fever, שיצא בתחילת 2019. אם לשפוט לפי הסינגלים, נשמע שיש למה לחכות.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Forestt – Tiger
איזי גאון - The Night of The Living Dead
נדב אזולאי וגיל נמט – מה להפסיד
נועם בנאי – להרפות
רונה קינן - מות התפוז
Goodbye June – Live In The Now
Marianne Faithfull - The Gypsy Faerie Queen feat. Nick Cave
Patrick Watson - Melody Noir
Sam Fender – That Sound
Vulfpeck - Lonely Town Feat. Theo Katzman

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים