ניקי היילי והת'ר נאוארט

טראמפ הודיע: הת'ר נאוארט תמונה לתפקיד השגרירה באו"ם

נאוארט תחליף את ניקי היילי, שתסיים את תפקידה בסוף השנה. הנשיא האמריקני ימנה את ויליאם בר לתפקיד התובע הכללי, בו כיהן כבר בעבר בתקופת הנשיא ג'ורג' בוש האב
יותם רוזנוולד
07 בדצמבר 2018
16:58

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (שישי) כי בכוונתו למנות את דוברת מחלקת המדינה, הת'ר נאוארט, לתפקיד שגרירת ארצות הברית באו"ם. נאוארט תחליף את השגרירה הנוכחית ניקי היילי, שתסיים את תפקידה בסוף השנה לאחר שהתפטרה. בנוסף, ויליאם בר ימונה לתפקיד התובע הכללי, בו כיהן בעבר בתקופת הנשיא ג'ורג' בוש האב.

לפני חודשיים הודיע טראמפ, יחד עם היילי, כי השגרירה ביקשה לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים, והוא מקווה שהיא תחזור לתפקיד אחר בממשל. אז ציין כי יכריז על המחליף של היילי בתוך שבועיים או שלושה. היילי שמרה על מעטה של חשאיות לקראת הודעתה ובארצות הברית דיווחו כי אפילו שר החוץ מייק פומפאו, סגן הנשיא מייק פנס וראש הסגל ג'ון קלי לא ידעו על כוונתה לעזוב את תפקידה באו"ם. בפגישה עם טראמפ אמרה היילי שאין בכוונתה להתמודד על נשיאות ארצות הברית ב-2020, וכי היא תומכת בטראמפ. 

מעבר להיותה דוברת משרד החוץ האמריקני, נאוארט בה-48 מונתה השנה גם לתפקיד תת השרה לדיפלומטיה ציבורית וענייני הציבור במשרד החוץ. בעבר עבדה כעיתונאית ברשת ABC, ובהמשך אף הגישה את תוכנית הבוקר ברשת פוקס ניוז. בעיתון האמריקני "בלומברג" צוין כי נאוארט נחשבת למועמדת יוצאת דופן בשל ניסיונה הדל במדיניות חוץ ובעבודה ממשלתית.