אייל גולן
צילום: פלאש 90

שדולת הזמר העברי על ההחלטה להעניק פרס לגולן: "מלבד בוקר, איש לא ידע על הבחירה"

בעקבות מה שהגדירו כ"החלטה חד צדדית" בבחירה בזמר שבעבר נחשד בעבירות מין בקטינות, ח"כים קראו ליו"ר הכנסת לדחות את אירוע ההוקרה. ח"כ רוזין: "החברה הישראלית לא צריכה להשאיר הכל לזירה המשפטית"
נוב ראובני
09 בדצמבר 2018
18:10

בעקבות החלטת יו"ר שדולת הזמר העברי בכנסת, ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), להעניק אות הוקרה לאייל גולן באירוע שיתקיים בכנסת, שאר חברי השדולה - ח״כ עפר שלח, איציק שמולי, חיים ילין, עליזה לביא ואיילת נחמיאס ורבין פנו היום (ראשון) במכתב ליו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, וביקשו לדחות את אירוע הענקת ציון הוקרה עד שיתקיים בירור בעניין.


בפנייה כתבו הח"כים: ״אנו רואים בחומרה את החלטתה החד צדדית של חברת הכנסת בוקר לגבי רשימת מקבלי האות ואין בכוונתנו להשתתף באירוע״. מעבר לכך, הם טוענים כי מלבד בוקר, איש מחברי השדולה לא היה מודע לבחירת מקבלי אותות ההוקרה שיוענקו ביום שלישי הקרוב. בתוך כך, ח"כ מיכל רוזין, לשעבר מנכ"לית איגוד סיוע לנפגעי תקיפה מינית, התראיינה לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' וקראה לא לאפשר הענקת הפרס לגולן: "יו"ר הכנסת לא מתכוון להתערב בנושא - כשהוא רוצה יש לו סמכות ושיכתוב נוהל ברור. החברה הישראלית לא צריכה להשאיר הכל לזירה המשפטית או הפלילית - המערכת לא מסוגלת להתמודד עם עבירות מין".

האזינו לריאיון עם ח"כ מיכל רוזין

יוזמתה של ח"כ בוקר להעניק פרס לזמר שנחשד בעבירות מין נתקלה בביקורת רבה, ואף חמישה ח"כים דרשו לבטל אותה, כמו גם פעילות נגד אלימות כלפי נשים, שפתחו עצומה הקוראת לבטלה. העצומה מגיעה על רקע החקירה שהתנהלה נגד גולן בחשד שביצע עבירות מין בקטינות. החקירה אמנם נסגרה וגולן לא הועמד לדין בגינה, אך יוזמות העצומה מביאות ציטוטים מתמלילי החקירה, שלפיהם: "אני לא מכיר המון גברים שבחורה מבצעת בהם מין אוראלי והם בדיוק מבקשים ממנה תעודת זהות תוך כדי, וגם יעצרו אותה באמצע ויגידו לה די, מספיק, לכי".

לאחר הביקורת הרבה, בוקר אמרה היום בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב': "יש איפה ואיפה. לא יכול להיות שכולנו ניתן פעם אחר פעם יד למשפטי שדה". היא אף טענה כי אלימות כלפי נשים בישראל נעשית "רובה על רקע תרבותי". גם איש יחסי הציבור של גולן, רני רהב, הגיב לביקורת ואמר "אל תלמדו אותנו מוסר" וטען שהמתלוננות נגד גולן "העלילו עלילת שווא". 

האזינו לריאיון עם ח"כ נאוה בוקר