זירת הפיגוע בעפרה
עופר מאיר, פלאש 90

הפיגוע בעפרה: הידרדרות במצב התינוק, שיפור במצב האם

לאחר ניתוח חירום שעברה ובו יולד התינוק, חל שיפור קל במצבה של הצעירה שנפצעה באורח קשה, אך היא עדיין לא יצאה מכלל סכנה - כך הסביר מנכ"ל בית החולים שערי צדק יונתן הלוי בריאיון לכאן רשת ב. כוחות הביטחון ממשיכים במצדו אחר המחבל שביצע את הפיגוע
גל ברגר, רועי קייס ואוריה אלקיים
10 בדצמבר 2018
06:13
עודכן ב 07:51

בבית החולים שערי צדק חל הבוקר (שני) שיפור קל במצבה של הצעירה שנפצעה קשה בפיגוע הירי סמוך לעפרה, אך היא עדיין לא יצאה מכלל סכנה, כך הסביר מנכ"ל בית החולים יונתן הלוי בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. במקביל, חלה הידרדרות במצבו של התינוק שיולד בניתוח חירום.


כוחות הביטחון ממשיכים גם הבוקר במצוד אחר המחבלים שביצעו את הירי: מקורות פלסטינים דיווחו הלילה כי צה"ל פועל בכפרים סילוואד ועין יברוד הסמוכים לעפרה. לדבריהם, מחסום בית אל בכניסה הצפונית לרמאללה נסגר בשני הכיוונים. במקביל, פלסטינים קראו ברשתות החברתיות למחוק סרטי אבטחה ממצלמות שייתכן שתיעדו את נתיב המילוט של המחבלים.

חמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגון ועדות ההתנגדות העממית בירכו על הפיגוע. הג'יהאד האסלאמי בירך את "הלוחמים שפוגעים בקציני צה"ל ובמתנחלים בגדה של הגיבורים". הג'יהאד אף שיבח בהודעתו את מבצע פיגוע הירי בברקן: "אנו מדגישים את הניצחון של בחירתו של אשרף נעלווה, שהיא תמיד הבחירה של העם הפלסטיני נגד הכיבוש. העם שלנו בהתנגדות המתמשכת שלו לא יעניק למתנחלים שום הזדמנות לחיות בביטחון או ביציבות על אדמתנו הכבושה".

בהודעת חמאס נאמר כי "פיגוע הירי ההירואי מלמד על כך שההתנגדות נוכחת בגדה, למרות הניסיונות לעקור אותה מן השורש, ומסוגלת להכאיב לאויב". בדף הטוויטר של הפת"ח העלו הערב סרטון תחת הכותרת: "הפת"ח הוא הלפיד של המאבק המזוין", מבלי להתייחס ישירות לפיגוע.


בתוך כך, נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לפיגוע הירי: "מתפללים בדאגה לרפואת פצועי הפיגוע הנפשע, וביניהם אם צעירה שהביאה חיים לעולם מתוך התופת. אני מייחל לרפואתם המהירה ומחזק את ידיי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המחבלים ללא הרף".

בפיגוע אמש נפצעו שבעה בני אדם מירי מרכב חולף בצומת עפרה שבבנימין. אישה בת 21 בהריון נפצעה קשה, שניים נוספים נפצעו בינוני ועוד ארבעה במצב קל. נוסעי הרכב שממנו בוצע הירי נמלטו מהמקום. הצעירה ההרה עברה ניתוח חירום קיסרי, והתינוק יולד והועבר לפגייה. מצבו יציב. מצבה של האם התייצב מעט לפני הכנסתה לחדר ניתוח. עם זאת, הצעירה עדיין לא יצאה מכלל סכנה. הפיגוע תועד במצלמת אבטחה המוצבת בצומת עפרה בכביש 60.