פינוי פצועי הפיגוע לבית חולים
צילום: פלאש 90

סוף טרגי: הלך לעולמו התינוק שיולד לאחר הפיגוע בעפרה

בבית החולים שערי צדק נאבקו ארבעה ימים על חייו לאחר שאימו נפגעה. ההורים עמיחי ושירה איש רן קיבלו את הבשורה: "מחבקים אותם בשעתם הקשה"
כרמל דנגור
12 בדצמבר 2018
18:12
עודכן ב 19:13

סוף טרגי: בבית החולים שערי צדק הלך לעולמו הפג שיולד לאחר שאימו נפצעה בפיגוע סמוך לעפרה ביום ראשון. האם יצאה מכלל סכנה במהלך השבוע והרופאים נאבקו במשך ארבעה ימים על חייו של התינוק אך הערב נאלצו לקבוע את מותו. ההורים עמיחי ושירה איש רן קיבלו את הבשורה. מבית החולים שערי צדק נמסר: "בצער רב אנו מודיעים  על פטירת הילוד של שירה ועמיחי ארבעה ימים לאחר הפיגוע למרות מאמצי רופאי הפגייה להצילו".

ד"ר אלונה בן נון, מנהלת הפגיה במרכז הרפואי שערי צדק אמרה הערב בצער: "התינוק הגיע אלינו לאחר שסבל מפגיעות רב מערכתיות קשות. הוא קיבל את הטיפול המקסימלי, אך לא שרד את הפגיעות. הוא מת כשהוא עטוף באהבת המשפחה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב למרדף אחר הרוצחים ואמר: "מדובר במרצחים שפלים. אנחנו דולקים אחריהם. ליבי עם שירה ועמיחי". 


ממזכירות היישוב אלון מורה בו מתגוררת המשפחה נמסר: "בית אלון מורה מחבק את תושבי הישוב שירה ועמיחי איש רן בשעתם הקשה. אנו מזועזעים וכואבים וקוראים לראש הממשלה ושר הביטחון להתנער מהרפיסות של חוסר ההרתעה אל מול הטרור ובמקביל לגדוע את תקוות אויבנו ע"י חיזוק אחיזתנו באלון מורה ובכלל ההתישבות ביו"ש"


שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט התייחס למותו של התינוק ואמר: " ‏״תינוק יהודי שלא זכה עדיין לשם נרצח. מחבלים פלסטינים ירו בתינוק יהודי שטרם נולד; והוא נולד מתוך אש. חייו הקצרצרים היו במאבק על חייו. ‏לבנו עם עמיחי ושירה.‏ הלב זועק. זהו רצח שפל של מחבלים שהפסיקו לפחד מאיתנו. יש להחזיר את ההרתעה שאבדה; אחרת גל מעשי רצח בדרך. ‏לא בהצהרות, במעשים״.

שרת התרבות מירי רגב פרסמה הצהרה בה נאמר: "הלב כואב למשמע הבשורה הקשה על פטירתו של התינוק הפג שאימו נפצעה באורח קשה בפיגוע בצומת עפרה שלשום. שולחת את תנחומיי להורים עמיחי ושירה איש-רן ומשתתפת בצערם. ליבי עם המשפחה. אנחנו עוד נגיע למרצחים הנפשעים ונמצה איתם את מלוא חומרת הדין".