רונה רמון
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט אילן רמון, הלכה לעולמה

רמון, שנכנסה לתודעה הישראלית לאחר מותו הטראגי של בעלה ב-2003, נפטרה לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. מנכ"ל קרן רמון: "רונה לעולם לא חדלה ממאמציה להשפיע לטובה על החברה הישראלית"
מערכת כאן חדשות
17 בדצמבר 2018
17:09

רונה רמון, אלמנתו של אילן רמון האסטרונאוט הישראלי הראשון, נפטרה היום (שני) בגיל 54 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. רמון נכנסה לתודעה הישראלית לאחר שבעלה, אל"מ אילן רמון, נהרג בהתרסקות החללית "קולומביה" בשנת 2003. רמון היא אימו של סגן אסף רמון שהלך בדרכי אביו, התגייס לחיל האוויר ונהרג בתאונת אימונים ב-2009. מנכ"ל קרן רמון, רן לבנה, ציין כי רמון נפטרה בביתה, לצד משפחתה.

לבנה: "רונה לעולם לא חדלה ממאמציה להשפיע לטובה על החברה הישראלית ולהיות משמעותית עבור הסובבים אותה. היא הייתה אישה מעוררת השראה שעזבה אותנו ביודעה שהמורשת שלה, של בנה ושל בעלה תישאר נוכחת בעשייה החינוכית הרחבה לה הייתה שותפה.

רונה הייתה המייסדת והנשיאה של עמותת קרן רמון. היא יזמה והייתה שותפה לעשרות מיזמים חינוכיים וחברתיים - בשיתוף משרדי ממשלה ורשויות מקומיות. מיזמים שהשפיעו על עשרות אלפים מידי שנה. אנחנו כבר מתגעגעים לנוכחות המחבקת שלה", כתב מנכ"ל קרן רמון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רונה רמון. רונה עמדה בגבורה לאחר נפילת בעלה אילן ובנה אסף זכרם לברכה - טייסינו הנערצים. היא נאבקה באותה גבורה במחלת הסרטן, שלצערנו הרב הכריעה אותה היום. תמיד נזכור אותה ואת משפחתה המופלאה. יהי זכרה ברוך".

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה פרסמו דברי פרידה: "רונה רמון הלכה מאיתנו, כפי שחיה בינינו- אצילית, זכה, מלאת אמונה.אילן ואסף נגעו בשמים, ורונה נגעה לנו בלב. ועכשיו רונה אהובה, מלאכי ציפורים מעלייך, מלווים את צעדייך. לא נשכח איך בנית מתוך החורבן, נטעת משמעות בכאב האינסופי, מילאת ביצירה את החסרון שלא יוכל להמנות. נרים מבטנו למרומים ונחפש אחריכם, שלושה כוכבים זוהרים".

רמון גדלה בקריית אונו והכירה את אילן במסיבת יום ההולדת שלה כשמלאו לה 22. כחודש לאחר מותו של אילן רמון, בנו אסף החליט שהוא רוצה להיות כמו אביו והפך לטייס קרב. שש שנים אחרי התרסקות המעבורת, אסף נהרג בהתרסקות מטוסו בדרום הר חברון. לפני שנתיים הדליקה רמון משואה בהר הרצל.