ארכיון
צילום: פלאש 90

6.5 שנות מאסר לצעיר שהרג נתין זר בפתח תקווה

קטין וצעיר הורשעו במעשה האכזרי לפני כשנתיים. הנתין הסודני, כתבו השופטים, "ספג מכות ובעיטות בגופו ובראשו, שחלקן בוצעו בעודו שוכב חסר ישע על המדרכה". הקטין נשלח למעון סגור עד הגיעו לגיל 21
מורן שכניק
20 בדצמבר 2018
14:55

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) את דינם של שניים, אחד מהם קטין, שתקפו את הנתין הסודני בביקיר עלי אדהם-עבדו בפתח תקווה לפני שנתיים והרגו אותו. דני ברשביץ הורשע בהריגה ונידון לשש שנות מאסר וחצי. הקטין זוכה מהריגה, אך הורשע בחבלה מחמירה ונשלח למעון סגור עד גיל 21.

בנוסף, כל אחד מהם ישלם למשפחת הקורבן 50 אלף שקלים. תגובת פרקליטות מחוז מרכז: "מדובר באירוע ארוך ומתמשך, אכזרי, בו גרמו השניים לחבלות חוזרות ונשנות במנוח, שהובילו למותו. בית המשפט נתן משקל גבוה לקשיים הראייתיים ופסק עונש נמוך יותר, ואנו נלמד את הכרעתו לעומקה. אנו נמצאים בקשר עם משפחת המנוח ומבקשים להשתתף בצערם".

עוד נמסר כי "במשך פרק זמן ארוך ספג המנוח מכות ובעיטות בגופו ובראשו, חלקן בוצעו בעודו שוכב חסר ישע על המדרכה. למרות הקשיים הראייתיים בתיק, בעניין הנאשם הבגיר, שחלקו בפרשה היה חמור יותר, טענה הפרקליטות לעונש של עשר שנות מאסר ועמדה על כך שיודה בעבירת ההריגה וייקח אחריות על מעשיו, וכן ששני הנאשמים ישלמו פיצויים למשפחה".