נתניהו ופוטין
צילום: עמוס בן גרשון, פלאש 90

פוטין על נסיגת ארה"ב: "לא רואה סימן לעזיבה"

רה"מ נתניהו: "ישראל תעצים את המאמצים למנוע את ההתבססות של איראן בסוריה בתמיכה ובגיבוי מלא של ארה"ב". שגריר סוריה בסין אמר שכל אזרחי סוריה שמחים על נסיגת הצבא האמריקני מארצם
גילי כהן, עמיחי שטיין ושמעון מיג'אן
20 בדצמבר 2018
13:53

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) לנסיגה של ארצות הברית מסוריה והצהיר כי ישראל תעצים את המאמצים למנוע את ההתבססות של איראן בסוריה "בתמיכה ובגיבוי מלא של ארצות הברית". 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הגיב גם כן להודעה וציין כי אינו רואה סימנים לעזיבה. פוטין הוסיף כי הוא איננו יודע מה עומד מאחורי הנסיגה. פוטין הסכים עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לגבי העובדה שכוחות דאעש הובסו. הנשיא הרוסי ציין כי ארצות הברית כבר הודיעה בעבר שתצא מאפגניסטן אבל לא עשתה כן.


הנשיא טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי היציאה מסוריה לא הייתה הפתעה. "זה חלק מהקמפיין כבר שנים וולפני שישה חודשים כשדיברתי על כך שאני רוצה לעשות את זה, בסוף נשארנו", כתב טראמפ והוסיף כי רוסיה, איראן, סוריה ואחרים הם האויבים של דאעש, ואנחנו עושים את העבודה שלהם. "הגיע הזמן לחזור הביתה ולבנות מחדש", כתב טראמפ.

שגריר סוריה בסין עימאד מוסטפא אמר ש"נסיגת הכוחות האמריקניים מסוריה משרתת את האינטרסים הלאומיים של סוריה". בריאיון לסוכנות הידיעות נובוסטי הרוסית אמר מוסטפא שכל אזרחי סוריה שמחים על נסיגת הצבא האמריקני מארצם.