רכב משטרתי, ארכיון
צילום: פלאש 90

פלסטיני נעצר בחשד שהתחזה וגנב כסף מבתי קשישים בירושלים

לפי המשטרה, האיש איתר בתי מבוגרים וחסרי ישע, התחזה לאיש מקצוע או שכן כדי להיכנס - ואז נמלט עם הכסף או הרכוש. הוא נעצר בתום חקירה שנמשכה כשנה לאחר שהתברר דפוס פעולתו
יערה שפירא
20 בדצמבר 2018
15:52

המשטרה עצרה אתמול (רביעי) פלסטיני כבן 50 מאזור חברון, בחשד שגנב אלפי שקלים ורכוש מבתי קשישים בירושלים. לפי החשד, האיש נהג להתחזות לשרברב, טכנאי או שכן כדי להיכנס, גנב מהבתים - ונמלט.

במשטרה אמרו כי מזה שנה נערכת חקירה סמויה בעקבות כמה תלונות שהתקבלו מקשישים כבני 90 וחסרי ישע, על ידי חשוד שזהותו אינה ידועה. בשלב מסוים, החוקרים הצליחו להתחקות אחרי דפוס פעולה, שעל פיו הצליחו לקשר בין מקרים שונים שהתרחשו בעיר.

"עדויותיהם של הקשישים מהם נגנב כספם ורכושם היחיד המשמש אותם למחיה, היו לא פשוטות ובאופן טבעי נעשה הקשר הישיר וההשלכה על משפחותינו באם היו נקלעים לסיטואציה דומה", ציין גורם במשטרה. "פעלנו בכל הכלים שעמדו לרשותנו ואנו שמחים שהצלחנו לאתר את החשוד ולהביאו לדין בגין מעשיו". במשטרה ממשיכים לפעול לאיתור קשישים נוספים, שנפגעו ממעשי החשוד.

בית המשפט המחוזי בירושלים האריך היום עד ליום ראשון את מעצרו של האיש, לאחר ערר שהגישה המשטרה בעקבות שחרורו בתנאים בבית משפט השלום בבירה.