קורס טיס של חיל האוויר
צילום: דובר צה"ל

לראשונה בחיל האוויר: נווט קרב בן העדה האתיופית

סגן י' יקבל את כנפי הטיס בשבוע הבא ביחד עם חבריו וחברותיו למחזור 177 של החיל. "תגיעו לכל מקום שבו תהיו עם כל הרצון להצליח, לשנות ולשפר", הוא אומר
כרמלה מנשה
20 בדצמבר 2018
20:00

בפעם הראשונה בתולדות חיל האוויר יסיים חניך בן העדה האתיופית את קורס הטיס. זה יקרה בשבוע הבא בטקס קבלת כנפי הטיס של מחזור 177 של החיל כשסגן י' יהפוך לנווט קרב. "זה סיום של שלוש שנים ארוכות מאוד שהשקעת בהן כל כך הרבה" הוא אומר. "הגיע הזמן סוף סוף לעמוד על רחבת המסדרים ולקבל כנפיים. זו בעצם רק תחילת הדרך".


סגן י' מספר על הדרך שעשה בקורס ושולח מסר לבאים אחריו: "כשהגעתי לקורס הייתי מלא בדעות קדומות ובמחשבות ואתה מופתע לגלות שיש סביבך בני אדם ואתה מבין שיש לך מקום ושזה אפשרי ויש לך איך ועם מי להתקדם", הוא אומר. "התחושות בסוף הקורס מורכבות. תגיעו לכל מקום שבו תהיו עם כל הרצון להצליח, לשנות, לשפר, לעשות הכי טוב שאתם יכולים. זה מה שעושה אותנו לצבא חזק יותר".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך את סגן י' בחשבון הטוויטר שלו: מצדיע לסגן י׳, הראשון מבני העדה האתיופית שמסיים את קורס הטיס ועתיד להיות נווט קרב בחיל האוויר. גאה בך מאוד!", כתב נתניהו.

סגן ש' שתהפוך לנווטת קרב שולחת גם היא מסר לבנות שמהססות אם לנסות את מזלן בקורס: "כשאני שם למעלה, אני יודעת שאני שומרת על המשפחה והחברים שלי. כל אחת שמקבלת את הזימון, מחובתה להגיע ולנסות להתמיין לקורס טיס. זו חובה לאומית. זו הגאווה הכי גדולה שיכולה להיות לה. השירות הכי משמעותי שהיא תעשה. היא תגלה על עצמה המון דברים שהיא לא הכירה".