חיסון
צילום: gettyimages

רק 20% מתלמידי כיתות ב'-ד' חוסנו השנה נגד שפעת

במשרד הבריאות אומרים שכל המשאבים הופנו למאבק בהתפשטות מחלת החצבת ולכן לא הספיקו לחסן נגד שפעת
קטי דור
20 בדצמבר 2018
21:16

רק 20% מתלמידי כיתוב ב' - ד' ברחבי הארץ חוסנו השנה נגד מחלת השפעת. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 96% מתלמידי כיתות ג' ו-ד' באשקלון לא חוסנו, 85% מתלמידי כיתות ב'-ד' בירושלים לא חוסנו ויותר מ-80% מהתלמידים בתל אביב. במחוזות אחדים ברחבי הארץ חוסנו בתקופה המקבילה בשנה שעברה מספר כפול של תלמידים.


במשרד הבריאות אומרים כי כל משאביהם הופנו השנה למאבק בהתפשטות מחלת החצבת ולכן לא הספיקו לחסן נגד שפעת. עוד אומרים במשרד כי ובימים הקרובים, יסיטו את המשאבים לכיוון השפעת וזאת בעקבות הבלימה בהתפשטות החצבת.

פרויקט חיסון התלמידים בכיתות אלה החל לפני שלוש שנים במטרה למנוע הידבקות בקרב הילדים, אבל גם כדי לעצור את המחלה בתקופת החורף בקרב המבוגרים. לפני כשבועיים דווח בכאן חדשות כי במשרד הבריאות מודאגים מאחוזי ההתחסנות הנמוכים נגד שפעת המורגשת בעיקר בקרב האוכלוסיות המוגדרות כרגישות .

בקרב ילדים בני שנתיים עד חמש חלה ירידה של כ-30% בשיעור המתחסנים לעומת התקופה המקבילה לפני שנתיים. בקרב תינוקות בני חצי שנה עד שנתיים ישנה ירידה של כ-20% במספר המתחסנים לשפעת מלפני שנתיים ובקרב חולים כרוניים בני 65 ומעלה יש ירידה של כ-25% בשיעור המתחסנים.