אירוע ירי בעפרה
צילום: הודיה סעדיה

חשד לניסיון פיגוע בעפרה, צה"ל הרג פלסטיני שפרץ ברכבו מחסום

מדובר צה"ל נמסר כי הירי לכיוון הטרמפיאדה שבבנימין בוצע מכפר עין יברוד הסמוך ליישוב. עוד נמסר כי מתבצע תחקור של האירוע באזור בית אל שבו נורה למוות החשוד
כרמל דנגור ומשה שטיינמץ
20 בדצמבר 2018
21:32
עודכן ב 22:19

חשד לניסיון פיגוע בצומת עפרה שבבנימין: סמוך לשעה 21:00 הערב (חמישי) דווח על קולות ירי באזור שמול הטרמפיאדה בצומת. לא התקבל דיווח על נפגעים. מדובר צה"ל נמסר כי הירי בוצע מכיוון הכפר הסמוך ליישוב, עין יברוד, ושלוחמים במקום השיבו אש. הכוחות ביצעו חסימות כבישים וסריקות באזור.

בהמשך, דווח כי כוחות צה"ל ירו לעבר חשוד פלסטיני שפרץ ברכבו את מחסום פוקוס שבאזור בית אל. דובר צה"ל אישר את הפרטים, והוסיף כי האירוע מתוחקר. לפי הדיווחים, הפלסטיני נהרג מהירי. במקביל, בצה"ל בודקים האם הרקע לאירוע הוא פלילי ולא לאומני.


ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת שומרון יוסי דגן אמרו בתגובה לאירוע בעפרה כי לא יסכימו יותר "להיות ברווזים במטווח הירי של הטרור הפלסטיני". ראשי המועצות דורשים להשיב את המחסומים לכבישים באופן מיידי. עוד דרשו להודיע על הסדרת היישוב עפרה וכן להקים ישוב חדש ליד אלון מורה, לזכר התינוק עמיעד ישראל, בנם של שירה ועמיחי איש-רן שנפצעו בפיגוע בעפרה לפני כשבועיים. "בלי דיבורים, הצהרות והבטחות. אנחנו רוצים מעשים. אנחנו רוצים לחיות", אמרו גנץ ודגן.

בשבת פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי בצה"ל חוששים שהחוליה שביצעה ככל הנראה את הפיגועים בשבוע שעבר בעפרה ובגבעת אסף תפעל שוב ותבצע פיגוע שלישי. 

אותה חוליה שאחראית לשני הפיגועים מחזיקה בכלי נשק נוסף, שנגנב מאחד הלוחמים אחרי הפיגוע בגבעת אסף. לכן, חודדו ההנחיות לכוחות שפרוסים בשטח – הן במטרה למנוע פיגוע נוסף והן כדי להגן על היישובים באזור. בינתיים נערכים תחקירים לבדוק את התנהלות הכוחות בשני הפיגועים.