השמדת מנהרת חיזבאללה
צילום: דובר צה"ל

"מבקש מכם להתפנות": תיעוד השמדת מנהרת חיזבאללה

לפי דובר צה"ל, מדובר במנהרה התקפית חוצת גבול שנחפרה מהכפר השיעי רמיה וחצתה לשטח ישראל, אשר נחשפה במסגרת מבצע "מגן צפוני". בתיעוד נראים הכוחות קוראים לתושבי הכפר הלבנוני להתפנות
משה שטיינמץ ורובי המרשלג
21 בדצמבר 2018
14:13

צה"ל פרסם היום (שישי) תיעוד של השמדת אחת ממנהרות חיזבאללה בגבול הצפון, במסגרת מבצע "מגן צפוני". לפי דובר צה"ל, מדובר במנהרה התקפית חוצת גבול שנחפרה מהכפר השיעי רמיה וחצתה לשטח ישראל. בתיעוד שפורסם נראים כוחות צה"ל מזהירים את תושבי הכפר הלבנוני מפני הפיצוץ, ומתריעים בהם להתפנות מבתיהם.


"צה״ל רואה בממשלת לבנון אחראית לחפירת המנהרות ולהשלכות פעולה זו, וימשיך במשימת חשיפת ונטרול המנהרות על פי תוכנית", כך על פי הודעת הצבא. שלב הנטרול וההשמדה נערך בהובלת יחידות ההנדסה של פיקוד הצפון ויחידת יהל״ם. 

אתמול הותר לפרסום כי צה"ל החל באיטום מנהרות חיזבאללה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר במפגש הפסגה של השותפות הטרילטרלית ישראל-יוון-קפריסין כי "ישנם כוחות באזורנו שבונים מנהרות למטרות טרור. את המנהרות הללו בנה חיזבאללה בתמיכה ישירה של איראן ובמימונה. רשת התוקפנות שטווה איראן במזרח התיכון מטילה אימה גם על אירופה וגם על העולם כולו".