רכבת ישראל

מנכ"ל הרכבת יטען: השר כ"ץ הורה על פתיחת הקו לירושלים - בניגוד לעמדתי

שחר אילון מתכוון להתנגד בחריפות לניסיון להדיחו, ויגיע לשימוע ביום שלישי כשהוא מלווה במסמכים ובנימוקים. עוד בכוונתו לפנות לבג"ץ, למבקר המדינה ולכנסת. מקורביו מספרים כי הוא מקפיד על מנהל תקין ועל יחסי עבודה טובים
מרדכי גילת
22 בדצמבר 2018
09:12

מנכ"ל רכבת ישראל שחר אילון צפוי להתנגד לניסיון של יו"ר דירקטוריון הרכבת, דן הראל, להדיחו. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש (שישי) כי המנכ"ל מתכוון לצאת למלחמה ובשימוע שנקבע ליום שלישי - יביע התנגדות חריפה ומנומקת לניסיון להדיחו, בין השאר באמצעות פנייה לבג"ץ, למבקר המדינה ולכנסת.


אילון מתכוון לטעון כי שר התחבורה ישראל כ"ץ הוא זה שהורה על פתיחת הקו המהיר לירושלים - בניגוד לעמדתו. הטענות שעלו נגד מנכ"ל הרכבת הן כוללנוית, ועוסקות בירידה בהכנסות וברמת הניקיון של הרכבות. מקורביו של המנכ"ל מספרים כי הוא מקפיד על מנהל תקין ועל יחסי עבודה טובים.

בתחילת השבוע פורסם בכאן 11 מסמך שהעבירו ברכבת ישראל ליצרן הקטר הפועל בקו לירושלים, ממנו עלה כי התגלו בו 70 תקלות שונות בשלושת החודשים הראשונים לפעילותו. מדובר בתקלות שחלקן הגדול אינו ברור, ובהן שחיקה מוגברת של חלקים בקטר, למרות שהוא פועל חודשים ספורים בלבד. נבדקת האפשרות שהנהלת הרכבת ידעה על הבעיות בקטרים דומים לפני קנייתם.

לפני כחודש טען אילון כי רכבת ישראל היא בין ארבע החברות המובילות באירופה. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, סיפר כי מנכ"ל הרכבת בשווייץ הגיע לישראל לפגישה עמו "כדי ללמוד מהגדולים", וציין כי הקו החדש לירושלים "הוא המדויק ביותר בישראל". עם זאת, הוא ציין: "אנחנו בפיגור, ובשש או שבע השנים האחרונות יש השקעות גדולות. אבל לא מספיק שיקנו עוד 150 קרונות - אני צריך מסילות. לא מספיק מסילות - אני צריך את רשת החשמל, כמו שיש באירופה כבר 100 שנה. צריך רשת של גשרים ומנהרות. פה הרכבת מתקשה כי מדובר בתשתיות מדינה שלא טופלו במשך 70 שנה".

האזינו לריאיון המלא: