המערה ליד עטרות
דוברות המשטרה

שני מטיילים נתקעו במערה ליד ירושלים והוצאו בשלום בתום חילוץ מורכב

כוחות של כבאות והצלה וכוחות משטרה בסיוע מתנדבי יחידת החילוץ הצליחו בתום פעולת חילוץ מורכבת להוציא שני מטיילים שהיו בסנפלינג באזור ונתקעו בעומק של כעשרה מטרים. מוקדם יותר מטייל נפצע באורח קשה לאחר שנפל מגובה בנחל במדבר יהודה
יערה שפירא
22 בדצמבר 2018
18:13
עודכן ב 18:55

כוחות של כבאות והצלה וכוחות משטרה פעלו הערב (שבת) לחלץ שני מטיילים שנתקעו בפיר מערה בעומק של כעשרה מטרים באזור עטרות שמצפון לירושלים. מחלצים של כיבוי האש גלשו אל תוך המערה ורתמו את הלכודים למערכת ההצלה. לא דווח על נפגעים. השניים הוצאו בריאים ושלמים מתוך המערה.


ככל הנראה מדובר במטיילים שעשו גלישת סנפלינג במקום ולא הצליחו לצאת מתוכה. לוחמי האש פועלים לחלץ את הלכודים באמצעות מערכות חילוץ ייעודיות, ובמידת הצורך להעניק להם סיוע רפואי.

רס"ר אריק אבולוף, מפקד היחידה לחילוצים מיוחדים של כבאות והצלה ירושלים, סיפר: "הוזנקנו בסמוך לשעה 17:00 למערת נטיפים הנמצאת באזור התעשייה עטרות, בצפון ירושלים, בעקבות דיווח על מספר מטיילים אשר גלשו סנפלינג אל תוך המערה, חלק מהם הצליחו לצאת אך חלק נלכדו במערה הרטובה והקרה. הגענו למקום תוך זמן קצר, ובשיתוף פעולה עם יחל"צ עציון, הורדנו מחלצים אל המערה, בדקנו כי המטיילים במצב רפואי טוב, וכעת אנחנו מחלצים אותם באמצעות מערכות הרמה".

מוקדם יותר היום נפצע גבר כבן 60 באורח קשה לאחר שנפל מגובה בנחל קינה באזור מדבר יהודה. ככל הנראה הוא טייל לבדו ונפל מגובה המפל. מטייל אחר חילץ אותו עד להגעת מתנדבי יחידת החילוץ ערד. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית והוא מורדם ומונשם.