ראש הממשלה והעיתונאי בן כספית
צילום: פלאש 90

רה"מ תובע 200 אלף שקלים מהעיתונאי בן כספית

עורכי דינו של נתניהו הגישו תביעת דיבה בעקבות כתבתו של כספית בעיתון סוף השבוע של מעריב. בכתבה נכתב כי ראש הממשלה דאג, באמצעות ח"כ מיקי זוהר, לשפר את תנאי הפנסיה של יועמ"ש הכנסת איל ינון, שאשתו חברה בצוות הפרקליטים המייעצים למנדלבליט בתיקי נתניהו
אמוץ שפירא
23 בדצמבר 2018
16:25

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ראשון) לבית משפט השלום בתל אביב תביעת דיבה בסך 200 אלף שקלים נגד העיתונאי בן כספית. זאת בעקבות דברים שכתב בטורו שמתפרסם בעיתון "מעריב". במגזין סוף השבוע האחרון של העיתון, טען כספית כי נתניהו פעל - באמצעות ח"כ מיקי זוהר - להצמדת תנאי הפנסיה של היועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, לאלה של שופט. ינון הוא בן זוגה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים פליליים, עו"ד עמית מררי, החברה בצוות הפרקליטים המייעצים למנדלבליט בתיקי נתניהו.

לדברי עורכי דינו של נתניהו, מדובר ב"טענות שקריות ומופרכות העולות כדי לשון הרע מהסוג החמור ביותר כלפי ראש הממשלה". בכתב התביעה שהגיש ראש הממשלה באמצעות עורכי דינו, נכתב כי כספית "מנהל באמצעי תקשורת שונים מסע השמצות מכוון ומתוזמר היטב נגד ראש הממשלה. הוא מנצל כל הזדמנות להפיץ מסרים פוגעניים, ואינו מהסס להטיח בו האשמות חמורות, בין אם באופן מרומז או ישיר, על אף שאין לדברים כל בסיס עובדתי". 

עוד נטען בכתב התביעה כי נתניהו לא ידע ולא היה לו קשר להטבה שניתנה לעו"ד ינון ולצירוף עו"ד מררי לצוות הפרקליטים של היועץ המשפטי לממשלה, ואף לא ידע על הקשר בין השניים. עוד נכתב כי לראש הממשלה לא היה קשר לתהליך שהחל ח"כ זוהר בטיפול בנושא הצמדת תנאי הפנסיה התקציבית של היועץ המשפטי לכנסת לתנאי השופטים. "אין להם, לנבחרי הציבור, אלא שמם הטוב, בו תלוי אמון הציבור במילוי שליחותם כהלכה", נכתב בסיכום התביעה.

עורכי דינו של נתניהו מציינים כי רק לאחרונה נאלץ כספית לשלם לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סכום של 50 אלף שקלים בעקבות דברים שכתב עליה בטורו. הוא אף נאלץ להתנצל על דבריו בפומבי.