שר האוצר משה כחלון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כחלון: "ראש ממשלה אחרי כתב אישום - לא יוכל לכהן"

שר האוצר התייחס להקדמת הבחירות, על רקע החשדות נגד נתניהו. לדבריו: "נסיים ארבע שנות כהונה. זה הישג יפה. לא לשכוח שזו ממשלה שלא האמינו שתמלא את ימיה".
זאב קם
24 בדצמבר 2018
16:39

שר האוצר משה כחלון אמר היום (שני) בפתח ישיבת סיעת כולנו כי "ראש ממשלה אחרי כתב אישום, ואחרי שימוע, בכל עבירה, לא יוכל לכהן". זאת על רקע החלטת ראשי סיעות הקואליציה על הקדמת הבחירות לתחילת חודש אפריל. בזמן שהיועמ"ש צפוי להחליט זמן קצר קודם לכן בתיקים נגד ראש הממשלה.


כחלון התייחס להקדמת הבחירות ולדבריו, "נסיים ארבע שנות כהונה. זה הישג יפה. לא לשכוח שזו ממשלה שלא האמינו שתמלא את ימיה. כרגע קשה מאוד לתפקד וכדי לשמור על יציבות כלכלית במשק החלטנו יחד ללכת לבחירות מהר שככל שניתן. כמה שפחות זמן בחירות זה עולה פחות כסף למדינה".

"סיעת כולנו שמרה על ממלכתיות ואחראיות. כל פעם שהיה דיון על פגיעה בשלטון החוק, עמדנו כחומה בצורה מול זה ואנחנו גאים על כך", המשיך כחלון. "יש הרבה מאוד אנשים שרוצים לבטל את תכנית מחיר למשתכן. אנחנו נעמוד בכל מחיר, גם בקדנציה הבאה, כדי לשמור על התכנית הזו ועל 130 אלף המשתתפים בה".


ראשי סיעות הקואליציה הודיעו באופן רשמי כי החליטו פה אחד לפזר את הכנסת ולקבוע מועד לבחירות, שיתקיימו ככל הנראה ב-2 או ב-9 באפריל. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהצהרה לתקשורת בפתח ישיבת סיעת הליכוד: "הקואליציה הנוכחית היא הגרעין לקואליציה הבאה".