כחלון ונתניהו
מרק ישראל צלם/פול

המתקפה של ראשי הקואליציה על נתניהו והתיאום הסודי שלו עם כחלון

שניים מראשי המפלגות בשיחה עם כאן חדשות: "רה"מ פירק את הממשלה רק בגלל החקירות". כחלון תיאם ביומיים האחרונים עמדות עם נתניהו סביב ההליכה לבחירות
מיכאל שמש וזאב קם
24 בדצמבר 2018
20:53

שניים מראשי מפלגות הקואליציה מותחים היום (שני) ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות החלטתו לפרק את הממשלה. בשיחה עם כאן חדשות אמרו השניים, שנכחו בישיבה שכינס נתניהו בצהריים, כי "הוא הולך לבחירות רק בגלל החקירות ולא בגלל שום דבר אחר". לדבריהם, "אם היה רוצה, הוא היה מוצא פתרון למשבר הגיוס".


מי שתיאם עמדות מראש עם ראש הממשלה הוא שר האוצר, משה כחלון, שנועד אמש עם נתניהו בארבע עיניים. כחלון ביקש לפזר את הכנסת ולהקדים את הבחירות ונענה בחיוב. הבוקר נועדו השניים שוב וסגרו ביניהם את הפרטים ובישיבת ראשי המפלגות הציגו את עמדתם כשראש הממשלה הכריז על מועד הבחירות.

שרת המשפטים, איילת שקד ניסתה עד הרגע האחרון לעצור את רכבת הבחירות מלצאת מהתחנה. היא התקשרה במהלך היום לכל ראשי מפלגות הקואליציה וניסתה לשכנע אותם לוותר על רעיון פיזור הכנסת. פנייה כזו קיבל גם ראש מפלגתה, נפתלי בנט. כולם ענו לה את אותה תשובה – "אין על מה לדבר. הולכים לבחירות".

בד בבד בליכוד כבר התקבלה היום ההחלטה להעלות להצבעה את חוק הגיוס, גם לאחר הודעת לפיד שיתנגד לחוק ואפילו במצב שלא יהיה רוב לחוק והוא ייפול בכנסת. זאת, כדי להביך את יאיר לפיד ולהציג אותו בקמפיין הבחירות כמי שמנע בעצמו את גיוס החרדים. ברגע האחרון, בעקבות לחץ של הסיעות החרדיות שביקשו מהליכוד לא להעלות את החוק להצבעה, הסכימו בליכוד לגנוז את ההחלטה ולא העלו את החוק להצבעה.