לוחמים בצה"ל
צילום: גילי יערי, פלאש 90

בצה"ל החליטו: לוחמים בתפקידי הדרכה יקבלו תנאי לוחם

ההחלטה באה על רקע תלונות של חיילים כי הם נשלחו לתפקידי הדרכה ונשללו מהם הזכויות כלוחמים, בהן שכר משופר. מעמדם יתעדכן בלי התניה בתקופה קצובה
כרמלה מנשה
25 בדצמבר 2018
08:04

בשורה ללוחמים: בצה"ל הוחלט כי החל מינואר 2019 מעמדם של לוחמים בהדרכה יתעדכן ותנאיהם יישארו של לוחם במעמד מלא - כך פורסם הבוקר (שלישי) לראשונה בכאן רשת ב. ההחלטה באה בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של לוחמים ששכרם ומעמדם נפגע בתקופה שבה שירתו בתפקידי הדרכה.

מעמדם של הלוחמים המדוברים בתפקידי ההדרכה יתעדכן לאורך כל שירותם. הם יהיו זכאים לתוספת בהתאם לאופי פעילותם, והזכויות הנלוות ללוחמים יישמרו להם גם עם השחרור - בלי שום קשר למשך השירות שלהם בתפקיד הדרכה.

בכאן חדשות פורסם כי לוחמים רבים התלוננו שבמסגרת השירות הצבאי, הם נשלחו לתפקידי הדרכה ובתקופה הזו נלקחו מהם כל הזכויות שלהם כלוחמים – כולל השכר המשופר. לוחמים רבים אמרו כי יסרבו לצאת להדרכה בשל הפגיעה במעמדם ובשכרם.

מדובר בחלק ממסלול הלוחם בצה"ל – לוחמים עוברים מתפקידי לחימה לתפקידי הדרכת לוחמים. בצה"ל הדגישו כי מטרת המהלך היא להבטיח איכות של המפקדים וכוח האדם בהדרכה – מענה מיטבי לקיצור השירות ושימור מעמד הלחימה לכל מערך הלחימה בגדוד.