נתניהו למקורביו: "הבחירות גורליות, אין לדעת איך יסתיימו"

ראש הממשלה החל כבר לבנות את קמפיין הבחירות שלו, ומתלבט אם למנות את אחד משרי הליכוד ליו"ר המטה. השר כץ: "עומד מולנו מחנה שמאל מרוסק" • בני גנץ עדיין מתלבט איך להתמודד, ונועד בין השאר עם ראש עיריית ירוחם לשעבר מיכאל ביטון
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
25 בדצמבר 2018
08:16

המערכת הפוליטית מתעוררת הבוקר (שלישי) ליום שאחרי ההכרזה על תאריך הבחירות. ועדת השרים לחקיקה צפויה לאשר הבוקר במשאל טלפוני את החוק לפיזור הכנסת, ומחר תאשר אותו המליאה בהליך בזק בשלוש קריאות - והבחירות יוקדמו ל-9 באפריל, שבעה חודשים לפני המועד המתוכנן. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התבטא בנושא בפני מקורביו ואמר להם: "הבחירות גורליות, אין לדעת איך הן יסתיימו".

נתניהו פתח בקרב בלימה מול היועמ"ש / פרשנותנתניהו כבר החל לבנות את קמפיין הבחירות שלו, ובשלב זה הוא מתלבט אם למנות את אחד משרי הליכוד המכהנים ליו"ר מטה הבחירות. לחילופין, הוא עשוי להיעזר בשירותיו של איש מקצוע חיצוני בתפקיד – בדומה למערכת הבחירות הקודמת.

השר ישראל כץ מהליכוד אמר היום בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי המפלגה שואפת ל-40 מנדטים בבחירות הקרובות. "עומד מולנו מחנה שמאל מרוסק, הוא מחפש חיבורים מלאכותיים על סמך אמביציות אישיות", קבע כץ.

האזינו לריאיון המלא עם השר כץ בכאן רשת ב

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר בתוכנית: "הציבור רוצה לדעת שאתה בצד שלו. אני הוכחתי שאני בצד שלו, ולכן אני סומך עליו. בסופו של דבר הבחירות האלה יהיו בין נתניהו לביני, כי כל האחרים כבר הודיעו שיישבו בממשלה של נתניהו. אשמח מאוד אם בני גנץ יצטרף למערכת הפוליטית".

האזינו לריאיון המלא עם אבי גבאי בכאן רשת ב

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שאמור להיות אחת הדמויות הבולטות במערכת הבחירות הקרובה, עדיין לא החליט באיזה אופן יתמודד. גנץ עשוי לרוץ במפלגה עצמאית, אלא שרישום המפלגה שלו טרם הושלם, או לחבור לגוש מפלגות.


בפגישות שקיים גנץ השבוע, עוד לפני ההודעה על פיזור הכנסת, הוא התלבט אם יהיה נכון עבורו לרוץ במפלגה עצמאית. הרמטכ"ל לשעבר נפגש בימים אלה עם גורמים שונים שעשויים להיות חלק מהרשימה שלו. אחד הבולטים שבהם הוא ראש עיריית ירוחם לשעבר מיכאל ביטון, שהתפטר רק השבוע מראשית מפלגת אחי ישראלי.

יחד עם זאת, גורמים במערכת הפוליטית מעריכים שגנץ יחבור בסופו של דבר למייסדת המפלגה, עדינה בר שלום. זאת, במטרה להסתייע בפלטפורמה הפוליטית שהקימה ולקצר הליכים ברישום מפלגתו החדשה.